Mbledhje publike e ASHAAM

Mbledhje publike e ASHAAM

Agjencia për shërbime audio dhe audiovizuale mediale sot do të mbajë mbledhje publike.

Shqyrtim i bashkësisë së biznesit për vlerën tregtare të të drejtave autoriale

Shqyrtim i bashkësisë së biznesit për vlerën tregtare të të drejtave autoriale

Përfaqësues të bashkësisë së biznesit sot do t'i parashtrojnë këndvështrimet e tyre për vlerën reale tregtare të të drejtave autoriale.

Demarkacioni në përputhje me vendimin e GJND-së

Demarkacioni në përputhje me vendimin e GJND-së

Sipas zyrtarëve qeveritarë, përveç argumenteve ligjore, hartografike, shkencore dhe normative, procesi i shënjimit të vijës kufitare me Malin e Zi është në përputhje edhe me hartat dhe dokumentet e dorëzuara në GJND, me rastin nxjerrjes së opinionit këshillëdhënës për shqyrtimin...

Tërmet i matur në Rumaninë lindore

Tërmet i matur në Rumaninë lindore

Tërmet me intensitet prej 5,6 ballë sipas shkallës së Rihterit mbrëmë e goditi Rumaninë lindore.

Gutierrez prin në garën për sekretar të OKB-së, Jeremiç i dyti

Gutierrez prin në garën për sekretar të OKB-së, Jeremiç i dyti

Kandidati i Serbisë për sekretar të përgjithshëm të Kombeve të Bashkuara, Vuk Jeremiq ndodhet në vendin e dytë pas numërimit të votave të rrethit të katërt në Këshillin e Sigurimit të OKB-së.

Fillon projekti për trajnimin e avokatëve për Ligjin e ri për Procedurë penale

Fillon projekti për trajnimin e avokatëve për Ligjin e ri për Procedurë penale

Oda e avokatëve të RM-së (OARM) në bashkëpunim dhe me mbështetjen financiare të Ambasadës së SHBA-së në Shkup, Byronë për luftë ndërkombëtare kundër narkotikëve dhe zbatimin e ligjeve (INL), fillon me implementimin e projektit njëvjeçar "Trajnimi i avokatëve mbrojtës për...

Shefat e diplomacive të Ballkanit perëndimor në takim me Mogerinin dhe Hanin

Shefat e diplomacive të Ballkanit perëndimor në takim me Mogerinin dhe Hanin

Në suaza të sesionit të 71-të të Asamblesë së përgjithshme të Kombeve të Bashkuara në Nju-Jork, ministrat e punëve të jashtme të shteteve nga Ballkani Perëndimor u takuan me eurokomisarin Johanes Han, përfaqësuesen e lartë të BE-së Federika Mogerini, si...

Fazë e re e raporteve mes BeH-së dhe BE-së

Fazë e re e raporteve mes BeH-së dhe BE-së

Bosnja e Hercegovina dhe BE-ja hyjnë në një fazë të re të raporteve të ndërsjella, theksuan në Mostar i dërguari special i BE-së në BeH, Lars-Gunar Vigemark dhe anëtar i Kryesisë i BeH-së, Dragan Çoviq.

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.

Zaman Maqedoni