KE propozon hapjen e negociatave për integrimin e Shqipërisë në BE

KE propozon hapjen e negociatave për integrimin e Shqipërisë në BE

Komiteti për Stabilizim dhe Asociim i propozon Komisionit Europian hapjen e negociatave për integrimin e Shqipërisë në Bashkimin Europian.

Sot Turqia i bllokoi plotësisht Twitter-in dhe Whatsapp-in

Sot Turqia i bllokoi plotësisht Twitter-in dhe Whatsapp-in

Një lajm aspak mirë ka ardhur për të aspasionuarit e rrjeteve sociale në Turqi.

Thaçi: Nevojitet reformë në sistemin zgjedhor të Kosovës

Thaçi: Nevojitet reformë në sistemin zgjedhor të Kosovës

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka mbajtur takimin për reformën zgjedhore ku ndër të tjera është deklaruar për sistem me lista të hapura ndërsa ka propozuar uljen e pragut zgjedhor, njofton RTK.

BE e shqetësuar për shkak të arrestimit të deputetëve kurdë në Turqi

BE e shqetësuar për shkak të arrestimit të deputetëve kurdë në Turqi

Bashkimi Evropian është thellësisht i shqetësuar për shkak të arrestimit të liderëve dhe deputetëve të Partisë demokratike prokurde të popujve në Turqi, për ç'arsye e kontaktoi Ankaranë, deklaroi përfaqësuesja e lartë e BE-së për politikë të jashtme dhe siguri, Federika...

Maqedonia pret përsëritje të rekomandimit të kushtëzuar nga KE-ja

Maqedonia pret përsëritje të rekomandimit të kushtëzuar nga KE-ja

Maqedonia pret që të përsëritet rekomandimi i kushtëzuar për fillimin e negociatave me BE-në në raportin e Komisionit Evropian i cili duhet të publikohet më 9 nëntor.

Janë arrestuar liderët e partisë politike kurde në turqi

Janë arrestuar liderët e partisë politike kurde në Turqi

Dy nënkryetarë të Partisë Popullore Kurde (HDP), Salahatin Demitrash dhe Figen Juksekdag mbrëmë janë arrestuar.

OEMVP me propozime konkrete për platformën ekonomike

OEMVP me propozime konkrete për platformën ekonomike

Oda Ekonomike e Maqedonisë Veri-Perëndimore realizoi takim me ministrin e Financave Kiril Minovski, ministrin e Transportit dhe Lidhjeve Vllado Misajllovski dhe me zëvendësministrin e Ekonomisë Hristijan Dellev.

Forcat irakiane hyjnë në Mosul

Forcat irakiane hyjnë në Mosul

Forcat irakiane kanë hyrë për të parën herë, në më shumë se dy vite, në Mosulin e kontrolluar nga ISIS-i, e janë përfshirë në luftime të ashpra me militantët e Shtetit Islamik.

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.

Zaman Maqedoni