OBSH: Deksametazoni nuk duhet të merret për të parandaluar Covid-19 ose për simptoma të buta

OBSH: Deksametazoni nuk duhet të merret për të parandaluar Covid-19 ose për simptoma të buta

Deksametazoni nuk duhet të merret për të parandaluar Covid-19 ose për të trajtuar simptoma të buta, deklaroi Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) në një seksion të portalit kushtuar pyetjeve dhe përgjigjeve mbi koronavirusin e ri.

A mund të infektohemi dy herë me koronavirus? Ja çfarë thotë studimi kinez

A mund të infektohemi dy herë me koronavirus? Ja çfarë thotë studimi kinez

Nga Radio Evropa e Lirë

Një studim i ri nga Kina tregon se nivelet e një antitrupi, të gjetur te pacientët me COVID-19, bien në mënyrë dramatike dy-tre muaj pas infektimit. Studiuesit thonë se këto gjetje ngrenë pyetje për jetëgjatësinë...

Vetëizolohet presidentja e Sllovakisë; ndihmësi i saj ka pasur kontakte me një të infektuar me koronavirus

Vetëizolohet presidentja e Sllovakisë; ndihmësi i saj ka pasur kontakte me një të infektuar me koronavirus

Presidentja e Sllovakisë, Zuzana Caputova, është futur në vetizolim, pasi një prej ndihmësve të saj ka qenë në kontakt me një person që ka dalë pozitiv në testin për koronavirus.

Tetë viktima dhe 136 të infektuar të rinj me koronavirus në Maqedoninë e Veriut

Tetë viktima dhe 136 të infektuar të rinj me koronavirus në Maqedoninë e Veriut

Ministria e Shëndetësisë e Maqedonisë së Veriut, ka raportuar të mërkurën për tetë persona të vdekur dhe 136 të infektuar me sëmundjen Covid-19, pas testimit të 1,208 mostrave në 24 orët e fundit.

MSh: Kufijtë janë hapur me rekomandim të Komisionit për Sëmundje Infektive

MSh: Kufijtë janë hapur me rekomandim të Komisionit për Sëmundje Infektive

Ministria e Shëndetësisë ka demantuar shkrimet se kufijtë janë hapur pa rekomandim të Komisionit për Sëmundje Infektive. Nga kjo Ministri theksojnë se hapja e kufijve është rekomanduar në mbledhjen e Komisionit me 22 qershor.

Angellovska: Zgjerohet lista e dyqaneve në të cilat paguhet me kartelë pagesore vendore

Angellovska: Zgjerohet lista e dyqaneve në të cilat paguhet me kartelë pagesore vendore

Zgjerohet lista e dyqaneve në të cilat mund të paguhet me kartelën pagesore vendore. Veprimtaritë që janë shtuar janë: dyqanet për tekstil, këpucë, artikuj të lëkurës, pajisje sportive, dyqane për libra dhe mobilje, ndriçim, prodhime për amvisëri, publikoi sot ministrja...

Spasovski: Partitë politike të mbajnë llogari për shëndetin e qytetarëve

Spasovski: Partitë politike të mbajnë llogari për shëndetin e qytetarëve

Kryeministri i vendit, Oliver Spasovski deklaroi se Qeveria do të kujdeset që zgjedhjet të mbahen në atmosferë të qetë dhe demokratike, duke pasur kujdes gjithnjë shëndetin e qytetarëve.

Vërshohen fshatra të rajonit të Tearces, bllokohet rruga Tetovë – Jazhincë

Vërshohen fshatra të rajonit të Tearces, bllokohet rruga Tetovë – Jazhincë

Reshjet intensive të shiut gjatë orëve të fundit kanë shkaktuar rritjen e nivelit të lumejve në rajonin e Tetovës.

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.

Zaman Maqedoni