Ulja e vlerës së dollarit e rriti çmimin e naftës

Ulja e vlerës së dollarit e rriti çmimin e naftës

Çmimi i naftës është rritur në tregtimet e sotme të bursës, si pasojë e uljes së vlerës së dollarit..

Refugjatë dhe të zhvendosur rekord në botë prej 65.3 milionëve në vitin 2015

Refugjatë dhe të zhvendosur rekord në botë prej 65.3 milionëve në vitin 2015

Refugjatët dhe personat e shpërngulur në botë, të cilët kanë ikur nga konfliktet dhe represionet, arriti në numrin rekord prej 65.3 milionë personash në vitin 2015, kumtuan nga Komisariati i lartë i KB-së për refugjatë (UNHCR).

Fitorja E Sadiq Khan Hap Portat Për Të Gjitha Religjionet

Fitorja E Sadiq Khan Hap Portat Për Të Gjitha Religjionet

Për herë të parë në krye të Londrës vjen një mysliman.

Në Bruksel janë arrestuar 12 persona për shkak të planifikimit të sulmeve të reja

Në Bruksel janë arrestuar 12 persona për shkak të planifikimit të sulmeve të reja

Në Bruksel, pas bastisjes policore në 40 shtëpi përreth Belgjikës, janë arrestuar 12 persona për shkak të dyshimit se kanë planifikuar sulme të reja, kumtoi zyra e prokurorit federal.

Shtatë televizione turke janë dënuar për shkak të kritikave të publikuara nga opozitarët kundër Erdoganit

Shtatë televizione turke janë dënuar për shkak të kritikave të publikuara nga opozitarët kundër Erdoganit

Këshilli i lartë për radio dhe televizion në Turqi ka dënuar shtatë televizione private për shkak të transmetimit të drejtpërdrejtë të seancës së grupit parlamentar të Partisë së përgjithshme opozitare popullore-republikane më 24 maj, në të cilën gjoja deputetët kanë...

Han: Bosnja dheHercegovina mundet të fitojë statusin kandidat në BE deri në fund të vitit të ardhshëm

Han: Bosnja dheHercegovina mundet të fitojë statusin kandidat në BE deri në fund të vitit të ardhshëm

Eurokomisari për zgjerim Johanes Han deklaroi dje në Sarajevë se BeH mundet deri në fund të vitit të ardhshëm të fitojë statusin e kandidatit për anëtarësim në BE, duke u bërë thirrje në këtë rast autoriteteve të vazhdojnë me përmbushjen...

“Lëvizja Gylen s’mund të shpallet organizatë terroriste”

“Lëvizja Gylen s’mund të shpallet organizatë terroriste”

Përfaqësuesi i shtetit të Xhorxhias në Kongresin Amerikan, kongresmeni David Skot, është shprehur përmes një deklarate zyrtare se Presidenti i Turqisë, Rexhep Tajjip Erdogan, po ushtron një trysni të pandërprerë ndaj shoqërisë civile në Turqi dhe kryesisht ndaj Lëvizjes “Hizmet”.

Jolevski: Anëtarësimi në NATO kontribuon në përforcimin e stabilitetit në EJL

Jolevski: Anëtarësimi në NATO kontribuon në përforcimin e stabilitetit në EJL

Integrimi i vendeve nga Ballkani Perëndimor në NATO kontribuon për përforcimin e stabilitetit dhe prosperitetit të rjaonit. Integrimet euroatlantike janë prioritet për Republikën e Maqedonisë, theksoi ministri i Mbrojtjes, Zoran Jolevski gjatë takimit me ministrin e Mbrojtjes të Republikës së...

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.

Zaman Maqedoni