Turqia zbut raportet me Izraelin

Turqia zbut raportet me Izraelin

Sipas shtypit të Izraelit, për të përfunduar krizën mes Turqisë dhe Izraelit që u tensionua si pasojë e anijes Mavi Marmara, e cila mbante ndihmë për në rripin Gazë dhe që si qëllim kishte largimin e bllokadës nga ana e...

Çfarë do të ndodhë me euron, ekonominë dhe lirinë e lëvizjes?

Çfarë do të ndodhë me euron, ekonominë dhe lirinë e lëvizjes?

Pasi votuesit britanikë kanë vendosur të braktisin Bashkimin Evropian, 27 anëtarët e tjerë të bllokut kanë arsye të forta për t’u shqetësuar për humbjen e një prej ekonomive më të mëdha. Ndikimi mund të prekë çdo gjë – nga vlera...

Brexit/ Peticion për përsëritjen e referendumit, mblidhen mijëra nënshkrime

Brexit/ Peticion për përsëritjen e referendumit, mblidhen mijëra nënshkrime

Në britani ka nisur një peticion që bën thirrje për mbajtjen e një referendumi të dytë për qëndrimin apo jo në BE. Vetëm në pak orë është arritur që të grumbullohen mijëra nënshkrime.

Dalja nga BE, David Cameron: Vendi ka nevojë për një lider të ri

Dalja nga BE, David Cameron: Vendi ka nevojë për një lider të ri

Menjëherë pas rezultatit të zgjedhjeve në referendum ku u vendos dalja nga BE e Britanisë, kryeministri David Cameron ka dalë në një konferencë për mediat që u transmetua live gjithandej,është shprehur se tashmë vendit i duhet një lidër i ri.

Britania del nga Bashkimi Europian

Britania del nga Bashkimi Europian

Britania votoi në favor të largimit nga Bashkimi Evropian, ku sipas informacioneve më të fundit mësohet se 52 përqind e britanikëve kanë votuar pro daljes së Britanisë nga BE.

Zëvendëskryeministri Festim Halili u takua me ambasadorin e Italisë, Masimo Beleli

Zëvendëskryeministri Festim Halili u takua me ambasadorin e Italisë, Masimo Beleli

Zëvendëskryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë, Festim Halili, priti në takim Ambasadorin e Italisë në vendin tonë, Ernesto Massimino Beleli.

Zgjidhja e problemit të emrit përmes ndryshimit të mendimit publik

Zgjidhja e problemit të emrit përmes ndryshimit të mendimit publik

Problemet në lidhje me kontestin e emrit janë pjesë e një perceptimi të zgjeruar në Greqi se Maqedonia po tenton ta vjedh historinë e tyre dhe se ky tentim për vjedhjen e historisë është pjesë e një plani më të...

Bisedimet pritet të rinisin nga fundi javës

Bisedimet pritet të rinisin nga fundi javës

Në fundjavë pritet që të fillojnë bisedimet mes katër partive kryesore që u ndërprenë të enjten e kaluar. Palët do ti kthehen negociatave pasi të përfundojë afati shtatë ditor që u dha për të shqyrtuar propozimet e shtruara në tryezën...

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.

Zaman Maqedoni