143 raste të reja të KOVID-19 dhe 9 viktima në 24 orët e fundit

143 raste të reja të KOVID-19 dhe 9 viktima në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë kryer 1504 testime nga të cilat 143 kanë rezultuar pozitiv me koronavirus.

Aeroporti i Helsinkit përdor qentë për të nuhatur dhe detektuar pasagjerët, që mund të jenë të infektuar me coronavirus

Aeroporti i Helsinkit përdor qentë për të nuhatur dhe detektuar pasagjerët, që mund të jenë të infektuar me coronavirus

Qentë që nuhasin lëndë narkotike dhe gjësende tjera që konsiderohen ilegale për transportim nëpër aeroporte, është diçka që prej kohësh jemi mësuar të shohim, shkruan BBC.

Rrëzohet një aeroplan ushtarak në Serbi

Rrëzohet një aeroplan ushtarak në Serbi

Mediat lokale raportojnë se njëri nga pilotët ka humbur jetën ndërsa tjetri po kërkohet.

30 për qind e qytetarëve kanë kërkuar shtyrje të dytë të kësteve të kredive

30 për qind e qytetarëve kanë kërkuar shtyrje të dytë të kësteve të kredive

Vetëm rreth 30 për qind e qytetarëve që shfrytëzuan mundësinë për shtyrjen e kësteve të kredive shtyrë përsëri e kanë kërkuar të njëjtën. 

Gjithsej 152 raste të Kovid – 19, vdesin dy persona

Gjithsej 152 raste të Kovid – 19, vdesin dy persona

152 (9%) raste të reja me virus korona kanë rezultuar nga 1630 teste të bëra në 24 orët e fundit.

Besimi: Pakoja e katërt e masave ka tre shtylla – sociale, rikuperim të biznesit dhe stabilitet fiskal dhe financiar

Besimi: Pakoja e katërt e masave ka tre shtylla – sociale, rikuperim të biznesit dhe stabilitet fiskal dhe financiar

Pakoja e katërt e masave do të bazohet në tre shtylla – sociale dhe shëndetësore, e cila ka të bëjë me qytetarët dhe standardin e tyre, shtylla e dytë do të jetë për bizneset, repsektivisht aktivitetin ekonomik dhe vendet e...

Zelanda e Re lehtëson rregullat për maska

Zelanda e Re lehtëson rregullat për maska

Maskat e fytyrës nuk janë më të detyrueshme në transportin publik, në pjesën më të madhe të Zelandës së Re, pasi numri i rasteve me koronavirus vazhdon të bie, shkruan REL.

6 tërmete afër Lushnjës në Shqipëri

6 tërmete afër Lushnjës në Shqipëri

Gjatë natës në Shqipëri janë regjistruar 6 lëkundje tërmeti. Lëkundja më e fortë ishte me magnitudë 4.6 të shkallës rihter dhe u ndje në disa zona si: Tiranë, Elbasan, Durrës etj.

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.

Zaman Maqedoni