Maqedonia e Veriut vazhdon t’i plotësojë kushtet për liberalizim të vizave

Maqedonia e Veriut vazhdon t’i plotësojë kushtet për liberalizim të vizave

Komisoni evropian sot i prezantoi rezultatet nga monitoringu i rregullt të kritereve për liberalizim të vizave për vendet nga Ballkani Perëndimor dhe nga Partneriteti lindor, ku të gjithë i plotësojnë kushtet edhe më tej, njoftoi korrespondentja e MIA-s nga Brukseli.

Regjistrohen 205 raste të reja me Kovid-19, gjashtë të vdekur, 336 të shëruar

Regjistrohen 205 raste të reja me Kovid-19, gjashtë të vdekur, 336 të shëruar

Numra më të lartë të të sëmurëve të rinj sot ka regjistruar Ministria e Shëndetësisë. Në 24 orët e fundit janë evidentuar 205 raste të reja prej të cilave më së shumti në Shkup.

Ahmeti për MIA-n: Marrëveshja e Ohrit, Prespës dhe ajo me Bullgarinë, vijat e kuqe për koalicionim paszgjedhor

Marrëveshja e Ohrit, Prespës dhe ajo për Fqinjësi të mirë me Bullgarinë janë alfa dhe omega e paqes, stabilitetit dhe sigurisë në vend, si dhe vijat e kuqe që BDI nuk do t’i tejkalojë në koalicionimin paszgjedhor. Me këtë porosi...

Austri– BE: Shenja kompromisi para samitit për Fondin e Rimëkëmbjes

Holanda dhe Austria shprehën vullnetin e tyre për arritjen e një kompromisi për planin europian të ndihmave financiare përballë krizës së koronavirusit, për të cilin do të diskutohet gjatë një samiti të drejtuesve të Bashkimit Europian parashikuar në mes të...

Funda Ibraimi nga Tetova, përfaqësuese në Forumin Botëror të Investimeve

Siç është njoftuar nga Forumi Botëror i Investimeve të Engjëjve të Biznesit (WBAF), Funda Ibraimi menaxhere e parallogaritjeve në Ecolog International është emëruar si partnere ndërkombëtare për Maqedoninë e Veriut. Partneri Ndërkombëtar Funda Ibraimi do të përfaqësojë Maqedoninë e Veriut...

Përmirësohen kushtet në Klinikën për Nefrologji, rinovimet në fazë përfundimtare

Përmirësohen kushtet në Klinikën për Nefrologji, rinovimet në fazë përfundimtare

Përfundojnë aktivitetet me të cilat rinovohen repartet dhe ndërrohet inventari mjekësor dhe jo mjekësor në Klinikën Universitare për Nefrologji.

Gjatë 24 orëve te fundit nga Covid-19, kane vdekur tre persona dhe 168 raste të reja

Gjatë 24 orëve te fundit nga Covid-19, kane vdekur tre persona dhe 168 raste të reja

168 të infektuar, 3 të vdekur dhe 70 të shëruar është bilanci i Covid-19 për 24 orët e fundit në vend. Rezultatet e rasteve të reja vijnë nga gjithsej 1470 teste të realizuara brenda 24 orëve të fundit.

Në Tetovë arrin tymi dhe kundërmimi i pakëndshëm nga deponia e djegur Rusino

Në Tetovë arrin tymi dhe kundërmimi i pakëndshëm nga deponia e djegur Rusino

Kundërmim i fortë i pakëndshëm i mbeturinave të djegura dhe tymit tërë natën i shqetësoi banorët e Tetovës, për çka alarmuan edhe përmes rrjeteve sociale, ndërkaq dukuri e këtillë në mënyrë periodike ndodhte edhe gjatë dhjetë ditëve të kaluara. DUke...

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.

Zaman Maqedoni