Parlamenti Studentor i UT-së shpërndau broshura për vizitorët të cilët çdo ditë i frekuentojnë hapësirat e gjelbërta

Për shumë qytetarë të Tetovës, por edhe më gjerë, hapësirat e gjelbërta të kampusit të Universitetit të Tetovës mbeten vendi më i frekuentuar gjatë fundjavave. Si rezultat i investimeve që janë realizuar në infrastrukturën – ambientet e jashtme, ku dominojnë...

Palestinezët thonë se janë 21 të vrarë nga sulmet ajrore izraelite në Gaza

Të paktën 21 palestinezë janë vrarë në sulmet ajrore izraelite në Rripin e rrethuar të Gazës, sipas ministrisë palestineze të shëndetësisë, pasi Hamasi lëshoi raketa nga territori bregdetar drejt Izraelit.

Ministria e shëndetësisë në Gaza i tha Al Jazeera të...

Ndeshjet e fundit të Premier Ligës do të luhen me tifozë në stadiume

Liverpuli do të mirëpresë 10 mijë tifozë në “Anfield Road” në ndeshjen e fundit të Premier Ligës kundër Kristal Palasit, të dielën e 23 majit.

Ndërkohë që rivalët e tyre të Evertonit do të mund të përshëndeten me 6500 spektatorë...

MSh: Gjithsej janë aplikuar 145.043 vaksina kundër Covid-19

Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë janë vaksinuar 13.076 persona kundër Covid-19, transmeton Alsat. Nga MSh njoftojnë se gjithsej në vendin tonë janë aplikuar 145.043 vaksina, prej të cilave 121.181 paraqesin dozën e...

Nuredini në Athinë në Forumin ekonomik Delfi

Ministri i Mjedisit Jetësor dhe Planifikimit Hapësinor të Maqedonisë së Veriut, Naser Nuredini sot do të marrë pjesë në panel diskutimin kushtuar “Marrëveshjes së gjelbër evropiane” të Forumit ekonomik Delfi në Athinë, ndërsa do të realizojë takim edhe me kolegun...

Zaev-Timmermans: Përgëzime për transformimin demokratik dhe reformues

Kryeministri Zoran Zaev sot u takua në Bruksel me nënkryetarin ekzekutiv i Komisionit Evropian Frans Timmermans.

Në takim, Kryeministri Zaev shprehu mirënjohje për mbështetjen e zv. Presidentit të KE Timmermans për fillimin e bisedimeve të pranimit me Maqedoninë e Veriut...

Gazetarëve u ndalohet hyrja në Jeruzalem

Ushtria izraelite prej sot e kufizoi hyrjen e gazetarëve të huaj në rripin Gaza, kumtoi drejtoria kufitare e Ministrisë së Mbrojtjes së Izraelit.

“Gazetarëve u ndalohet të kalojnë përmes pikës së kontrollit Erez (pika e vetme e kontrollit të udhëtarëve...

16 viktima dhe 25 raste të reja me COVID-19

16 viktima dhe 25 raste të reja me COVID-19

Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e kaluara janë kryer 1.016 teste, ndërsa janë regjistruar 25 raste të reja me COVID-19.

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.

Zaman Maqedoni