Maqedonia e Veriut vazhdon t’i plotësojë kushtet për liberalizim të vizave

Maqedonia e Veriut vazhdon t’i plotësojë kushtet për liberalizim të vizave

Komisoni evropian sot i prezantoi rezultatet nga monitoringu i rregullt të kritereve për liberalizim të vizave për vendet nga Ballkani Perëndimor dhe nga Partneriteti lindor, ku të gjithë i plotësojnë kushtet edhe më tej, njoftoi korrespondentja e MIA-s nga Brukseli.

Regjistrohen 205 raste të reja me Kovid-19, gjashtë të vdekur, 336 të shëruar

Regjistrohen 205 raste të reja me Kovid-19, gjashtë të vdekur, 336 të shëruar

Numra më të lartë të të sëmurëve të rinj sot ka regjistruar Ministria e Shëndetësisë. Në 24 orët e fundit janë evidentuar 205 raste të reja prej të cilave më së shumti në Shkup.

Përmirësohen kushtet në Klinikën për Nefrologji, rinovimet në fazë përfundimtare

Përmirësohen kushtet në Klinikën për Nefrologji, rinovimet në fazë përfundimtare

Përfundojnë aktivitetet me të cilat rinovohen repartet dhe ndërrohet inventari mjekësor dhe jo mjekësor në Klinikën Universitare për Nefrologji.

Gjatë 24 orëve te fundit nga Covid-19, kane vdekur tre persona dhe 168 raste të reja

Gjatë 24 orëve te fundit nga Covid-19, kane vdekur tre persona dhe 168 raste të reja

168 të infektuar, 3 të vdekur dhe 70 të shëruar është bilanci i Covid-19 për 24 orët e fundit në vend. Rezultatet e rasteve të reja vijnë nga gjithsej 1470 teste të realizuara brenda 24 orëve të fundit.

Në Tetovë arrin tymi dhe kundërmimi i pakëndshëm nga deponia e djegur Rusino

Në Tetovë arrin tymi dhe kundërmimi i pakëndshëm nga deponia e djegur Rusino

Kundërmim i fortë i pakëndshëm i mbeturinave të djegura dhe tymit tërë natën i shqetësoi banorët e Tetovës, për çka alarmuan edhe përmes rrjeteve sociale, ndërkaq dukuri e këtillë në mënyrë periodike ndodhte edhe gjatë dhjetë ditëve të kaluara. DUke...

Filipçe: Nuk dihet sa kohë virusi qëndron në ajër, apelojmë për respektim të masave

Filipçe: Nuk dihet sa kohë virusi qëndron në ajër, apelojmë për respektim të masave

Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe, thotë se ka shumë të panjohura në lidhje me bartjen e virusit dhe se akoma është e hapur çështja nëse ai mund të qëndrojë në ajër.

Në votim detyrimisht me maskë dhe me dezinfektim të dyfishtë

Në votim detyrimisht me maskë dhe me dezinfektim të dyfishtë

Votimi në zgjedhjet e ardhshme, edhe përkundër pandemisë aktuale me Kovid-19, do të jetë i sigurt për qytetarët të cilët do të vendosin ta realizojnë të drejtën e tyre të votimit, pohojnë kompetentët.

Mbi 2000 vëzhgues vendor dhe te huaj do t'i ndjekin zgjedhjet

Mbi 2000 vëzhgues vendor dhe te huaj do t'i ndjekin zgjedhjet

Zgjedhjet e parakohshme parlamentare në Maqedoninë e Veriut do t’i ndjekin 2.000 vëzhgues vendor dhe të huaj.

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.

Zaman Maqedoni