KSHZ u bën thirrje pjesëmarrësve në zgjedhje që t’i respektojnë masat për mbrojtjen e shëndetit të qytetarëve

Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve (KSHZ) sot u bëri thirrje të gjithë të përfshirëve në procesin zgjedhor që t’i respektojnë masat shëndetësore, udhëzimet dhe protokollet për zgjedhjet e parakohshme parlamentare më 15 korrik.

U regjistruan 163 raste të reja me Kovid-19, tetë të vdekur, 230 pacientë të shëruar

U regjistruan 163 raste të reja me Kovid-19, tetë të vdekur, 230 pacientë të shëruar

Gjatë 24 orëve të kaluara janë bërë 1794 testime, ndërsa janë regjistruar 163 raste të reja me Kovid-19 në: Shkup-87, Kumanovë-7, Dibër-2, Shtip-10, Prilep-3, Tetovë-16, Strugë-8, Ohër-1, Kavadar-1, Demir Hisar-1, Gostivar-8, Strumicë-1, Kratovë -1, Sveti Nikole-9, Kërçovë-3, Resnjë-5. Tetë persona...

SHBA zyrtarisht tërhiqet nga OBSH-ja

Presidenti amerikan, Donald Trump e ka tërhequr zyrtarisht SHBA-në nga Organizata Botërore e Shëndetit (OBSH), të cilën e akuzon për keqmenaxhim të pandemisë së COVID-19, njoftoi sot një senator amerikan.

“Kongresi ka marrë njoftim se presidenti ka hequr zyrtarisht SHBA-në...

Filipçe: Protokolli i KSI-së garanton siguri në ditën e zgjedhjeve

Filipçe: Protokolli i KSI-së garanton siguri në ditën e zgjedhjeve

Ministri i Shëndetësisë, Venko FIlipçe në videon e sotme theksoi se në katër muajt e kaluar ai dhe kolegët e tij në Komisionin për sëmundje ngjitëse janë plotësisht të përkushtuar të sigurojnë rekomandime, ligje dhe protokolle me të cilat do...

Koronavirusi, 3199 të shëruar dhe 3579 raste aktive

Koronavirusi, 3199 të shëruar dhe 3579 raste aktive

Gjatë 24 orëve të kaluara janë bërë 1.367 teste, ndërsa janë regjistruar 120 raste të reja me Kovid-19 në:Shkup-63, Kumanovë-4, Dibër-6, Shtip-4, Prilep-2, Tetovë-14, Strugë-6, Veles-2, Manastir-1, Ohër-4, Gostivar-12, Sveti Nikollë-1 dhe Kërçovë -1. Pesë pacientë ndërruan jetë, dy nga...

Rreth 5.000 persona ndodhen në vetizolim, paraqitja e tyre për votim deri më 8 korrik

Rreth 5.000 persona ndodhen në vetizolim, paraqitja e tyre për votim deri më 8 korrik

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe bëri të ditur se rreth 5.000 është numri i personave që ndodhen në izolim dhe shërim shëpiak dhe se nëse duan të votojnë në zgjedhjet e 15 qershorit, këto persona duhet të paraqiten në ueb-faqen...

Filipçe: Njëzetë e gjashtë për qind e të infektuarve me Kovid-19 kanë mbi 60 vjet, të rriturit dhe të sëmurit kronikë të jenë të kujdesshëm

Sipas raportit më të fundit të Institutit për shëndet publik, nga 20 deri më 28 qershor, në krahasim me javën paraprake, janë regjistruar 303 më pak raste me Kovid-19, tetë më pak raste të vdekjes, 216 më shumë të shëruar.

Filipçe: Kufijtë mbetën të hapur, vëzhgojmë situatën

Filipçe: Kufijtë mbetën të hapur, vëzhgojmë situatën

Sa u përket kufijve, në Komisionin për Sëmundje Infektive kemi biseduar gjatë uikendit por edhe gjatë ditës së sotme, nuk përjashtohet mundësia që këtyre ditëve të propozojmë disa masa. Kjo do të varet nga mundësia e rrezikut nga Kosova dhe...

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.

Zaman Maqedoni