Maqedonia e Veriut do të pranojë vaksina Johnson & Johnson

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe në konferencën e sotme për shtyp njoftoi se Maqedonia e Veriut do të pranojë vaksina kundër koronavirusit, nga kompania Johnson&Johnson. Vaksinat do të jenë donacion nga Danimarka.

“Presim këto ditë që edhe zyrtarisht Danimarka të...

Gjermani: Të pavaksinuarit mbeten pa rrogë gjatë karantinës

Pas vendimit të ministrave të Shëndetësisë së landeve në Gjermani për të mos vazhduar kompensimin e rrogës në rast karantine për të pavaksinuarit nuk ka vetëm miratim, por edhe kritika.

Ministrat e Shëndetësisë së landeve gjermane vendosën të mërkurën që...

Nuk merr fund kaosi në Francë/ Ndeshja e Ligue 1 kthehet në fushë betejë, Marseja sërish protagoniste

Futbolli francez është tronditur sërish nga dhuna, teksa tifozët e Marsejës dhe asaj të Onzhe u përleshën në fushë pas ndeshjes të mbrëmjes së djeshme e cila përfundoi me rrjeta të paprekura 0-0, e vlefshme për javën e 7 të...

Pendarovski do të mbajë fjalim në Asamblenë e Përgjithshme të KB-së në Nju-Jork

Presidenti i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski sot do të ketë fjalim në Debatin e përgjithshëm të Sesionit të 76-të të Asamblesë së përgjithshme të Kombeve të Bashkuara në Nju-Jork, që mbahet në temë “Ndërtimi i rezistencës përmes...

Dje janë vaksinuar 7.518 qytetarë

Vaksnimi po vijon pa ndërprerë në të gjitha pikat e vaksinimit në shtet, ndërsa në vijim është edhe vaksinimi në terren. Në pikat e vaksinimit në shtet dhe terren përfshirë ditën e djeshme janë vaksinuar gjithsej 778.408 qytetarë. Dozën e...

Bie bora e parë në Maqedoninë e Veriut

Përveç Kosovës fqinje bora ka mbërritur edhe në Maqedoninë e Veriut. Këtë mëngjes qendra e skive Kodra e Diellit u zbardh nga bora.

Bora atje ra në 1800 metra mbi nivelin e detit, ndërsa temperatura më e ulët arriti në...

Zaev në mbledhje me ambasadorët e BE-së

Mbrëmë vonë pasdite, Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, në hapësirat e Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut ishte nikoqir i mbledhjes vjetore të rregullt të shefave të misioneve diplomatike të vendeve anëtare të...

161 shkelje trafiku në Shkup, 35 për tejkalim të shpejtësisë

Ministria për Punë të Brendshme njofton se gjatë ditës së djeshme në territorin e Shkupit ka shqiptuar 161 gjoba dhe atë: 35 për tejkalim të shpejtësisë, 16 për ngasje të makinës pa patentë shoferi, 5 për vozitje në gjendje të...

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.

Zaman Maqedoni