BDI nuk merr pjesë në zgjedhje pa LSDM

Bujar Osmani, në Programin 200 të Alsat M, ka thënë se BDI nuk do të shkojë në zgjedhje nëse në proces nuk marrin pjesë të gjitha subjektet politike.

KSHZ: Po grumbullohen nënshkrimet për kandidatë të pavarur për deputetë

Në ueb faqen zyrtare të Komisionit shtetëror zgjedhor (KSHZ) ditëve të fundit është publikuar Formulari, në të cilin qytetarët e interesuar mund të grumbullojnë nënshkrime për kandidatë për deputetë në zgjedhjet e parakohshme. Ndërkohë afati për grumbullim të nënshkrimeve para...

Hovit: Maqedonia gjendet në gjendje të rrezikshme

Eurodeputeti dhe njëri nga ndërmjetësuesit e Marrëveshjes së Përzhinos, Riçard Hovit, në një intervistë ekskluzive për “Meta” ka deklaruar se përgjegjësia për të ardhmen e Maqedonisë është te politikanët, gjithashtu ai tha se vendi është në gjendje labile dhe të...

Please publish modules in offcanvas position.