Hahn – Gruevskit: Të mbahen zgjedhje të besueshme

Gjatë takimit të djeshëm me ish-kryeministrin e Maqedonisë Nikolla Gruevski, eurokomesari për zgjerim, Johannes Hahn nuk ka pasur retorikë diplomatike, por i ka thënë shkurt dhe qartë, urgjentisht të zbatohet marrëveshja e Përzhinos, të organizohen zgjedhje të besueshme dhe të...

Bisedimet pritet të rinisin nga fundi javës

Në fundjavë pritet që të fillojnë bisedimet mes katër partive kryesore që u ndërprenë të enjten e kaluar. Palët do ti kthehen negociatave pasi të përfundojë afati shtatë ditor që u dha për të shqyrtuar propozimet e shtruara në tryezën...

Shpallet Konkurs për regjistrimin e kadetëve në Akademinë Ushtarake

Akademia Ushtarake "Gjeneral Mihailo Apostolski" Shkup e shpalli konkursin e ri për regjistrimin e studentëve/kadetë për nevojat e Ministrisë së Mbrojtjes dhe Armatës së Republikës së Maqedonisë dhe studentë për drejtimin menaxhment i krizës, mbrojtje dhe shpëtim, cikli i parë...

Në Kuvend vazhdon debati për impiçment të Ivanovit

Kuvendi i Republikës së Maqedonisë sot duhet ta vazhdojë debatin lidhur me propozimin për ngritje të procedurës për konfirmim të përgjegjësisë së presidentit të Republikës së Maqedonisë, të parashtruar nga deputetët e opozitës.

LSDM: Javën e ardhshme takohen liderët e Maqedonisë

Zëdhënësi i LSDM-së, Petre Shilegov, thotë se janë plotësuar të gjitha kushtet për një takim të ri mes liderësh dhe bën thirrje që takimi të mbahet sa më pare. Pritet që ky takim të realizohet javën e ardhshme.

Please publish modules in offcanvas position.