Ky është mendimi i Vanhoutte për progresin e Mqedonisë

Ky është mendimi i Vanhoutte për progresin e Maqedonisë

Ish-ndërmjetësuesi mes partive politike gjatë kohës kur u arrit marrëveshja e Përzhinës, Peter Vanhoutte, në një intervistë për agjencinë Meta ka folur rreth situatës politike në vend dhe gjendjen e mediave.

Në AKE dhe Agjencinë e mediave anëtarë janë ende ish funksionarë partiak

Në AKE dhe Agjencinë e mediave anëtarë janë ende ish funksionarë partiak

Ministri për shoqëri informatike Damjan Mançevski ka thënë se anëtarë të Këshillit të Agjencisë dhe komisionit në AKE dhe Këshillin programor të RTVM-së janë ish funksionarë partiak dhe janë në lidhje familjare, transmeton Medial.mk.

Qeveria e Maqedonisë solli vendim për kontroll të jashtëm të punës së policisë

Qeveria e Maqedonisë solli vendim për kontroll të jashtëm të punës së policisë

“Qeveria shqyrtoi dhe miratoi Informacionin për tekstin e ri të reviduar të Planit të veprimit për vendosjen e mekanizmave të jashtëm për kontroll mbi punën e personave me autorizim policor dhe pjesëtarëve të policisë së burgjeve”, thuhet në kumtesën e...

Pendarovski: Ka alternativë për në NATO, por nuk janë kualitative

Pendarovski: Ka alternativë për në NATO, por nuk janë kualitative

Koordinatori nacional për në NATO, Stevo Pendarovski ka deklaruar se çështja nuk është nëse ekzistojnë alternativa për anëtarësim në NATO, por se sa ato alternativa janë mjaftueshëm kualitative.

Zaev thërret takim me liderët

Zaev thërret takim me liderët

Takim i ri i liderëve është thirrur për sot me iniciativë të kryeministrit Zoran Zaev për të biseduar për zhvillimet dhe negociatat e fundit për kontestin e emrit, informon TV24.

Zaev: Autostrada për në Bllacë fillon këtë verë

Zaev: Autostrada për në Bllacë fillon këtë verë

Ekziston mundësia që ndërtimi i autostradës drejtë Bllacës të fillojë nga vera që vjen. Këshilli ekonomik i Qeverisë nesër do ta shqyrtojë këtë mundësi. Ndonëse këtë nuk e lejojnë ligjet e Maqedonisë, mund të realizohet vetëm nëse projekti financohet nga...

Kontrolle mjekësore falas për rastet sociale

Kontrolle mjekësore falas për rastet sociale

Premtohen kontrolle dhe trajtim mjekësor falas për fëmijët deri në moshën 18 vjeçare, prindërit e të cilëve janë pranues të ndihmës sociale. Kjo masë e cila u vendos në mbledhjen e djeshme të Qeverisë, do të vlejë në të gjitha...

Nesër takohen Zaev dhe Ahmeti

Nesër takohen Zaev dhe Ahmeti

Dy partnerët më të mëdhenj të Qeverisë reformatore, kryeministri dhe lideri i LSDM-së, Zoran Zaev dhe lideri i BDI-së, Ali Ahmeti nesër do të takohen në Kuvend për të diskutuar për zgjerimin e mundëshëm të koalicionit qeveritar me partnerë të...

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.

Zaman Maqedoni