Të gjitha shpenzimet në lidhje me KOVID-19 prej tani mund të shihen në faqen për transparencë financiare të Qeverisë

Të dhënat për të gjitha donacionet financiare dhe jofinanciare, si dhe të dhënat për të gjitha pagesat e buxhetit të bëra për përballjen me krizën mund të shihen publikisht në ueb-faqen për transparencë financiare të Qeverisë, kriza KOVID-19, informoi sot...

Për shkak të Kovid-19 myslimanët nga vendi nuk do të shkojnë në Haxh

Për shkak të Kovid-19 myslimanët nga vendi nuk do të shkojnë në Haxh

Bashkësia Fetare Islame sivjet nuk do të organizojë shkuarje në Haxh pas paralajmërimeve se Arabia Saudite do të pranojë numër të kufizuar të besimtarëve. Në kumtesën e riasetit të cilën e nënshkroi u.d. reisi Shaqir efendi Fetahu theksohet se arsyet...

SHGM publikon udhëzues për raportim etik gjatë zgjedhjeve në Maqedoni

SHGM publikon udhëzues për raportim etik gjatë zgjedhjeve në Maqedoni

Në prag të zgjedhjeve të ardhshme parlamentare, Shoqata e Gazetarëve të Maqedonisë (SHGM) ka përgatitur “Udhëzues për raportimin etik për zgjedhjet në Maqedoninë e Veriut” i cili do t’i ndihmojë gazetarët dhe mediat të kuptojnë më mirë aspektet etike dhe...

Në  Tetovë ka mbi 1.000 persona  janë në vetizolim

Në Tetovë ka mbi 1.000 persona janë në vetizolim

Në rajonin e Tetovës ka mbi 1.000 persona të cilët janë në vetizolim, izolim me vendim ose karantinë shtetërore si masë për parandalimin e përhapjes së koronavirusit mes popullatës. Kryetarja e Komunës së Tetovës, Teuta Arifi thotë se edhe pse...

Katër viktima dhe 118 raste të reja me Covid-19, shërohen 74 pacientë

Katër viktima dhe 118 raste të reja me Covid-19, shërohen 74 pacientë

Gjatë 24 orëve të fundit janë bërë 1.363 testime, ndërsa janë regjistruar 118 raste të reja me Kovid-19 në: Shkup – 55, Kumanovë – 9, Dibër – 1, Shtip – 1, Prilep – 4, Tetovë – 20, Strugë – 2,

Konfirmohen 90 raste të reja me Kovid-19, nëntë të vdekur, 48 pacientë të shëruar

Konfirmohen 90 raste të reja me Kovid-19, nëntë të vdekur, 48 pacientë të shëruar

Në 24 orët e fundit janë bërë 665 testime, ndërsa janë regjistruar 90 raste të reja me Kovid-19: në Shkup – 36, Kumanovë-2, Shtip-8, Tetovë-4, Strugë-10, Manastir-2, Ohër-13, Gostivar-1, Strumicë-1, Koçan-1 Berovë-1, Resnjë-6. Kanë vdekur nëntë persona prej tyre pesë...

Prej sonte mot jostabil, reshje të rrëmbyeshme, bubullima dhe erë të përforcuar

Prej sonte mot jostabil, reshje të rrëmbyeshme, bubullima dhe erë të përforcuar

Reshje të rrëmbyeshme me mbi 20 litra në metër katror në formë të motit të ligë, paralajmëron DPHM.

Filipçe: Morëm AVIGAN për 100 pacientë

Të sëmurët me Kovid-19 në vend prej sot e kanë të kapshëm ilaçin “Favipiravir” (AVIGAN), ndërsa Komisioni për sëmundje ngjitëse i rekomandoi Qeverisë që të hapen kazinot, automat klubet dhe FLT aparatet në bastoret, të fillojë së funksionuari transporti publik...

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.

Zaman Maqedoni