Ivanov: Mandati do i kalojë kandidatit që do sigurojë shumicën në parlament

Ivanov: Mandati do i kalojë kandidatit që do sigurojë shumicën në parlament

Presidenti i Maqedonisë, Gjorge Ivanov ka folur pas takimit me kryetarët e partive politike në Maqedoni, Bilall Kasami, Ziadin Sela, Vesel Memedi, Ali Ahmeti, Zoran Zaev dhe Nikolla Gruevski.

Kocijançiç: Koalicion i gjërë kërkohet për ballafaqim me të gjithë sfidat

Kocijançiç: Koalicion i gjërë kërkohet për ballafaqim me të gjithë sfidat

Zëdhënësja e Komisionit Evropian Maja Kocijançiç, sot iu përgjigj thirrjes nga ana e partisë politike maqedonase VMRO-DPMNE për deklaratën e saj paraprake "sipas cilit nen të Kushtetutës së Republikës së Maqedonisë, Eurokomisioni pret që presidenti Gjorge Ivanov të caktojë lider...

Georgievski: Mandatin ta marrë Zaev, nëse nuk arrin të ketë sukses atëherë duhet t’i kalojë Ali Ahmetit

Georgievski: Mandatin ta marrë Zaev, nëse nuk arrin të ketë sukses atëherë duhet t’i kalojë Ali Ahmetit

Ish-kryeministri, dhe kryetar i VMRO-Partia Popullore, Lubço Georgievski nëpërmjet një statusi në llogarinë e tij në "Facebook" ka folur rreth çështjes se kujt i takon e drejta për të formuar qeverinë pasi Gruevski dështoi.

Ivanov dhe Zhbogar biseduan për gjendjen aktuale politike

Ivanov dhe Zhbogar biseduan për gjendjen aktuale politike

Presidenti i Republikës së Maqedonisë, Gjorge Ivanov sot realizoi takim me ambasadorin, Smauel Zhbogar, shef i delegacionit të Bashkimit Evropian në Republikën e Maqedonisë.

Zaev pret Ivanovi t’ia ndajë mandatin për formimin e qeverisë

Zaev pret Ivanovi t’ia ndajë mandatin për formimin e qeverisë

Lideri i LSDM-së Zoran Zaev pret presidenti Gjorge Ivanov t'ia ndajë mandatin për formimin e qeverisë së re. Sipas tij, të gjitha opsionet e tjera do të thonë shkelje të Kushtetutës dhe keqpërdorim të funksionit. Është i bindur se do...

Çeku: Partitë shqiptare në Maqedoni nuk tërhiqen nga platforma

Çeku: Partitë shqiptare në Maqedoni nuk tërhiqen nga platforma

Partitë shqiptarë nuk tërhiqen nga platforma e tyre, deklaroi ish ambasadori i Shqipërisë në Maqedoni, Arben Çejku në studion e lajmeve në Ora News.

Maqedonia pa Qeveri, VMRO: Zgjedhje të reja ose destabilizim

Maqedonia pa Qeveri, VMRO: Zgjedhje të reja ose destabilizim

Pas dështimit të marrëveshjes me BDI-së, VMRO-DPMNE ka kërcënuar me zgjedhje të reja parlamentare.

Enti Gerontologjik "13 Nëntori" - Shkup mori certifikatë për akreditim në tre vjet

Enti Gerontologjik "13 Nëntori" - Shkup mori certifikatë për akreditim në tre vjet

Certifikatë për akreditim në tre vjet për cilësi të lartë të shërbimeve shëndetësore ka marrë IPSH Enti Gerontologjik "13 Nëntori" - Shkup, i cili është i pari në Republikën e Maqedonisë me këtë afat.

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.

Zaman Maqedoni