HR: Problemet në Maqedoni rrjedhin nga niveli i lartë i korrupsionit

HR: Problemet në Maqedoni rrjedhin nga niveli i lartë i korrupsionit

“Human Rights” në një raport të fundit për Maqedoninë shkruan se problemet më të rëndësishme në aspektin e të drejtave të njeriut rrjedhin nga niveli i lartë i korrupsionit dhe dështimit të qeverisë. Maqedonia duhet tërësisht ta respektojë sundimin e...

Eurodeputetët: Vendimi i presidentit rrezikon stabilitetin e Maqedonisë

Eurodeputetët: Vendimi i presidentit rrezikon stabilitetin e Maqedonisë

Eurodeputetët Ivo Vajgl, Richard Howitt, Eduard Kukan, kanë thënë se janë shumë të shqetësuar mbi zhvillimet e fundit në Shkup.

Opozita shtroi iniciativë për impiçment të Ivanovit

Opozita shtroi iniciativë për impiçment të Ivanovit

Grupi i deputetëve i LSDM-së sot në Kuvend shtroi iniciativë për procedurë për konfirmimin e përgjegjësisë për presidentin Gjorge Ivanov, i cili dje shpalli abolim për të gjithë politikanët dhe bashkëpunëtorët e tyre të akuzuar dhe të dënuar në rastet...

Ja emrat e të amnistuarve nga presidenti Ivanov

Ja emrat e të amnistuarve nga presidenti Ivanov

Ditën e djeshme presidenti i Maqedonisë Gjorge Ivanov, vendosi që të amnistojë personat e politikës, të pozitës dhe opozitës, ndaj të cilëve janë ngritur procedura hetimore, vendim ky i cili ka shkaktuar reagime të ashpra si nga brenda vendit, ashtu...

Ja çfarë thotë BE-ja për deklaratën e Ivanovit

Ja çfarë thotë BE-ja për deklaratën e Ivanovit

Bashkimi Europian ka reaguar përmes një komunikate për mediat lidhur me deklaratën e Ivanov, i cili shprehet se fal politikanët nën akuza ose që janë në burg.

Sulmohet zyra e Ivanovit me sende të forta dhe vezë (VIDEO)

Sulmohet zyra e Ivanovit me sende të forta dhe vezë (VIDEO)

Deklarata e Gjorgje Ivanov se do ti falë politikanët që janë nën hetim ose që janë në burg për vepra të rënda penale.

Ivanov "grusht shtet" ndaj Prokurorisë Speciale, amniston të gjithë politikanët

Ivanov "grusht shtet" ndaj Prokurorisë Speciale, amniston të gjithë politikanët

Presidenti i Maqedonisë Gjeorgji Ivanov ka bërë të ditur se ka shpallur amnisti për politikanët e dënuar dhe abolim ndaj të gjithë politikanëve kundër të cilëve po kryen hetime nga Prokuria Speciale Publike për rastet "Puç" dhe "Mitmarrje".

Agjencia për Hallall Standard ndau certifikata Hallall edhe për gjashtë kompani vendase

Agjencia për Hallall Standard ndau certifikata Hallall edhe për gjashtë kompani vendase

Në selinë e Bashkësisë Fetare Islame, sot Agjencioni për Hallall Standard ndau certifikata Hallall edhe për gjashtë kompani vendase. Në prani të Reisul Ulema H. Sulejman ef. Rexhepi, ministrit të Ekonomisë Driton Kuçi, kryetarit të Odës Ekonomike Veriperëndimore të Maqedonisë, Nebi...

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.

Zaman Maqedoni