Regjistrohen 101 raste pozitive në Kovid, pesë persona kanë vdekur, 22 janë shëruar

Regjistrohen 101 raste pozitive në Kovid, pesë persona kanë vdekur, 22 janë shëruar

Në 24 orët e fundit janë realizuar 776 teste, dhe janë regjistruar 101 raste të reja të KOVID-19 në: Shkup-57, Kumanovë-13, Dibër-1, Shtip-3, Tetovë-19, Strugë-1, Veles-1, Manastir-2, Ohër-1, Gostivar-1, Resnjë-2. Pesë pacientë vdiqën (dy nga Kumanova dhe nga një nga...

Pendarovski: Masat kundër Kovid-19 janë të mira, por disa pjesë të shoqërisë dështuan në zbatimin e tyre

Pendarovski: Masat kundër Kovid-19 janë të mira, por disa pjesë të shoqërisë dështuan në zbatimin e tyre

Në nivel të vendimeve sistematike, masat kundër pandemisë së koronavirusit në shtetin tonë nuk dallonin shumë nga ambienti që na rrethon, as nga shtetet e tjera të botës, por mendoj se disa pjesë të Qeverisë me zbatimin selektiv të masave,

Spasovskit: Numri sotëm i madh i të vdekurve flet se koronavirusi është këtu dhe i rrezikshëm

Spasovskit: Numri sotëm i madh i të vdekurve flet se koronavirusi është këtu dhe i rrezikshëm

Kryeministri teknik, Oliver Spasovski pas numrit rekord të të vdekurve nga coronavirusi (11) dërgoi një apel dhe paralajmërim për qytetarët.

Shilegov kumtoi se është pozitiv me Kovid-19

Shilegov kumtoi se është pozitiv me Kovid-19

Kryetari i Qytetit të Shkupit, Petre Shilegov sot pasdite në profilin e tij në Fejsbuk kumtoi se është pozitiv me KOVID-19, ndërsa rezultati është nga testimi i sotëm.

Janë regjistruar 185 raste të reja me Kovid-19, 11 të vdekur, 41 pacientë të shëruar

Janë regjistruar 185 raste të reja me Kovid-19, 11 të vdekur, 41 pacientë të shëruar

Në 24 orët e fundit janë bërë 1364 testime dhe janë regjistruar 185 raste të reja me Kovid-19 dhe atë në Shkup-96, Kumanovë-2, Dibër-18, Shtip-4, Prilep-1, Tetovë-14, Strugë-20, Veles-2, Manastir-2, Ohër-7, Kavadar-2, Gostivar-2, Kriva Pallankë-1, Probishtip-1, Sveti Nikole-2, Kërçovë-3, Resnjë-8,

Janë regjistruar 165 raste me Kovid-19, kanë vdekur gjashtë persona, 27 janë shëruar

Janë regjistruar 165 raste me Kovid-19, kanë vdekur gjashtë persona, 27 janë shëruar

Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë kryer 1,227 testime, ndërsa janë regjistruar 156 raste të reja me Kovid-19 në: Shkup-100, Kumanovë-11, Dibër-1, Shtip-6 , Prilep-1, Tetovë-19, Strugë -2, Veles-6, Manastir-1, Ohër-1, Kavadar – 1, Gostivar-1,

Mot jostabil gjatë fundjavës, priten reshje të fuqishme të shiut dhe bubullima

Mot jostabil gjatë fundjavës, priten reshje të fuqishme të shiut dhe bubullima

DPHM për këtë fundjavë paralajmëroi mot jostabil me të reshura të mëdha të shiut, bubullima dhe erë të përforcuar.

Filipçe: Protokolli për zgjedhje do të finalizohet në tre ditët e ardhshme

Filipçe: Protokolli për zgjedhje do të finalizohet në tre ditët e ardhshme

Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe, mbrëmë për TV21 ka folur në lidhje me zgjedhjet e parakohshme kuvendare, që janë caktuar për më 15 korrik.

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.

Zaman Maqedoni