Zaev thirrje për front qytetar: Ose Gruevski, ose Maqedonia

Zaev thirrje për front qytetar: Ose Gruevski, ose Maqedonia

Zaev ka bërë thirrje për front të përbashkët të gjithë qytetarëve të Maqedonisë, duke thënë se nuk do të heqin dorë nga rruga që e nxjerr vendin nga kriza.

DREJTORI I “JAHJA KEMAL” MUAMET BAÇE VIZITON TEARCËN

DREJTORI I “JAHJA KEMAL” MUHAMET BAHÇE VIZITON TEARCËN

Drejtori gjeneral i kolegjit “Jahja Kemal” në Maqedoni z.Muhamet Bahçe me stafin e tij sot qëndroi për vizitë në komunën e Tearcës, ku u takua me kryetarin Isen Asani dhe me stafin e tij.

ZAEV: Nuk marim pjesë në zgjedhjet e 5 qershorit

ZAEV: LSDM nuk do të merr pjesë në këto zgjedhje të rrejshme

Lideri i LSDM-së, Zoran Zaev, pas vendimit për shpërbërje të Kuvendit, ka mbajtur konferencë për shtyp në të cilën ka thënë se pa zgjedhje të lira nuk ka lira.

Shpërbëhet Kuvendi i Maqedonisë, zgjedhjet më 5 Qeshor

Shpërbëhet Kuvendi i Maqedonisë, zgjedhjet më 5 Qershor

Seanca e Kuvendit të Maqedonisë u mbajt sonte vetëm me pjesëmarrjen e deputetëve të VMRO-DPMNE-së. Deputetët e pranishëm (59 të tillë) kanë votuar propozimin nga kryetari Veljanovski.

Ministrat dhe zëvendësministrat e LSDM-së dhanë dorëheqje

Ministrat dhe zëvendësministrat e LSDM-së dhanë dorëheqje

Ministrat dhe zëvendësministrat plotësues të LSDM-së sot dhanë dorëheqje nga funksionet në Qeverinë e Republikës së Maqedonisë.

Seancë e Komisionit Shtetëror Zgjedhor

Seancë e Komisionit Shtetëror Zgjedhor

Komisioni Shtetëror Zgjedhor sot do të mbajë seancë publike.

Zyrtari europian: Nuk jeni gati për zgjedhje më 5 Qershor

Zyrtari europian: Nuk jeni gati për zgjedhje më 5 Qershor

Zyrtari i lartë i Komisionit Evropian, Cristian Danielson, i bëri apel liderëve politikë në Maqedoni se ka ende shumë punë deri te zgjedhjet parlamentare.Ai ftoi lidershipin në qeveri që të punojë shumë për të arritur zgjedhje të besueshme dhe demokratike.

Sela: Nuk është koha për koalicione parazgjedhore të përziera etnikisht

Sela: Nuk është koha për koalicione parazgjedhore të përziera etnikisht

Kryetari i Komunës së Strugës dhe i Lëvizjes për Reforma në Partinë Demokratike Shqiptare, LR-PDSH, Ziadin Sela, shprehet se, në Maqedoni është herët për koalicione multietnike dhe se për t'u realizuar një gjë e tillë duhet që të vendoset modeli...

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.

Zaman Maqedoni