Shahpaska: Gjendja në çerdhe është stabile

Ministrja për Punë dhe Politikë Sociale, Jagoda Shahpaska deklaroi sot se gjendja nëpër çerdhet e vendit sa i përket koronavirusit është stabile dhe se nuk është vërejtur përhapje e virusit në këto institucione.Gjendja në çerdhe është stabile dhe tanimë një...

Zaev: Besoj se regjistrimi do të jetë i suksesshëm

Personalisht besoj se regjistrimi i popullsisë do të jetë i suksesshëm. Megjithatë të mos shpejtojmë, kemi edhe 10 ditë. Kemi hyrë në fazën e tretë, kanë mbetur edhe 15 ditë për tu regjistruar dhe besoj se regjistrimi do të jetë...

Britania e Madhe shpik ilaçin kundër koronavirusit, fillon sot përdorimi në spitale

Autoritetet bëjnë me dije se bëhet fjalë për medikamentin “Ronapreve”, i cili u aprovua para një muaji nga Autoriteti për Ilaçet dhe Produktet Shëndetësore në Britaninë e Madhe për përdorim spitalor mbi personat që janë të shtruar në repartin intensiv...

Nga mesnata nafta lirohet për 1.5 denar, çmimi i benzines mbetet i pandryshuar

Nga mesnata çmimi i naftës do zvogëlohet  për 1.5 denarë, dhe çmimet e benzinës mbeten të njëjta ka bërë te ditur Komisioni Rregullator i Energjisë .

Nga 21.9.2021 nga 00:01 çmimet e derivateve të naftës do të jenë:

Benzinë ​​motorike...

Nga nesër temepraturat bien për 10 gradë

Nga nesër deri të enjten, zona jonë do të preket nga masa ajrore  dukshëm më e ftohtë, moti do të jetë me vranësira të ndryshueshme dhe më i freskët, njofton Drejtoria per pune hidrometeorologjike.

Do të fryjë erë mesatare e...

Tension te PSG-ja, Mesi refuzon t’i japë dorën Poçetinos

Lionel Mesi ende nuk po arrin të tregojë potencialin e tij tek PSG-ja duke mos arritur të gjejë akoma rrugën e rrjetës. Megjithatë në sfidën ndaj Lionit, ylli argjentinas provoi gjithçka, por pa rezultat teksa arriti të godasë vetëm traversën. Të...

Shkupi, Tetova, Kumanova dhe Ohri me më shumë raste aktive me COVID-19

Sipas statistikave të Ministrisë së Shëndetësisë, numri i rasteve të reja me coronavirus shënon ulje, por mbetet i lartë numri i vdekjeve.

Sipas autoriteteve, më së shumti nga coronavirusi pësojnë personat e pavaksinuar.

Siç informoi web-faqja “ourworldindata.org” sipas numrit të...

Kurti për reciprocitetin e targave: Nuk po ndodh asgjë e jashtëligjshme

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti në seancën e sotme të Kuvendit të Kosovës ka folur për vendimin e vendosjes së tabelave të përkohshme RKS për të gjithë ata që hyjnë në Kosovë me tabela tjera, e sidomos nga Serbia.

“Nga...

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.

Zaman Maqedoni