MPB: 643 shkelje të masave mbrojtëse, izolohen 366 persona

MPB: 643 shkelje të masave mbrojtëse, izolohen 366 persona

Ministria e Punëve të Brendshme njofton se gjatë 24 orëve të fundit në mbarë vendin 366 personave u është dhënë vendim për izolim , derisa 125 të tjerë kanë nënshkruar vendim për vetizolim si pasojë e pandemisë Covid-19.

Tetë viktima dhe 136 të infektuar të rinj me koronavirus në Maqedoninë e Veriut

Tetë viktima dhe 136 të infektuar të rinj me koronavirus në Maqedoninë e Veriut

Ministria e Shëndetësisë e Maqedonisë së Veriut, ka raportuar të mërkurën për tetë persona të vdekur dhe 136 të infektuar me sëmundjen Covid-19, pas testimit të 1,208 mostrave në 24 orët e fundit.

MSh: Kufijtë janë hapur me rekomandim të Komisionit për Sëmundje Infektive

MSh: Kufijtë janë hapur me rekomandim të Komisionit për Sëmundje Infektive

Ministria e Shëndetësisë ka demantuar shkrimet se kufijtë janë hapur pa rekomandim të Komisionit për Sëmundje Infektive. Nga kjo Ministri theksojnë se hapja e kufijve është rekomanduar në mbledhjen e Komisionit me 22 qershor.

Spasovski: Partitë politike të mbajnë llogari për shëndetin e qytetarëve

Spasovski: Partitë politike të mbajnë llogari për shëndetin e qytetarëve

Kryeministri i vendit, Oliver Spasovski deklaroi se Qeveria do të kujdeset që zgjedhjet të mbahen në atmosferë të qetë dhe demokratike, duke pasur kujdes gjithnjë shëndetin e qytetarëve.

Vërshohen fshatra të rajonit të Tearces, bllokohet rruga Tetovë – Jazhincë

Vërshohen fshatra të rajonit të Tearces, bllokohet rruga Tetovë – Jazhincë

Reshjet intensive të shiut gjatë orëve të fundit kanë shkaktuar rritjen e nivelit të lumejve në rajonin e Tetovës.

Të gjitha shpenzimet në lidhje me KOVID-19 prej tani mund të shihen në faqen për transparencë financiare të Qeverisë

Të dhënat për të gjitha donacionet financiare dhe jofinanciare, si dhe të dhënat për të gjitha pagesat e buxhetit të bëra për përballjen me krizën mund të shihen publikisht në ueb-faqen për transparencë financiare të Qeverisë, kriza KOVID-19, informoi sot...

Për shkak të Kovid-19 myslimanët nga vendi nuk do të shkojnë në Haxh

Për shkak të Kovid-19 myslimanët nga vendi nuk do të shkojnë në Haxh

Bashkësia Fetare Islame sivjet nuk do të organizojë shkuarje në Haxh pas paralajmërimeve se Arabia Saudite do të pranojë numër të kufizuar të besimtarëve. Në kumtesën e riasetit të cilën e nënshkroi u.d. reisi Shaqir efendi Fetahu theksohet se arsyet...

SHGM publikon udhëzues për raportim etik gjatë zgjedhjeve në Maqedoni

SHGM publikon udhëzues për raportim etik gjatë zgjedhjeve në Maqedoni

Në prag të zgjedhjeve të ardhshme parlamentare, Shoqata e Gazetarëve të Maqedonisë (SHGM) ka përgatitur “Udhëzues për raportimin etik për zgjedhjet në Maqedoninë e Veriut” i cili do t’i ndihmojë gazetarët dhe mediat të kuptojnë më mirë aspektet etike dhe...

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.

Zaman Maqedoni