Dimitrov: Ndoshta në fillim të vitit të ardhshëm do të ketë informatë për hyrje të shtetasve tanë në BE

Dimitrov: Ndoshta në fillim të vitit të ardhshëm do të ketë informatë për hyrje të shtetasve tanë në BE

Ministri i Punëve të Jashtme, Nikola Dimitrov, sot deklaroi se ende zgjat procesi i konsultimeve në BE, për atë nëse t’u lejohet hyrje në Union shtetasve të Maqedonisë së Veriut dhe prej kur, duke e marrë parasysh gjendjen me Kovid-19.

Regjistrohen 150 raste të reja me Kovid-19, janë shëruar 30 pacientë, kanë vdekur nëntë

Regjistrohen 150 raste të reja me Kovid-19, janë shëruar 30 pacientë, kanë vdekur nëntë

Ministria e Shëndetësisë sot informoi se gjatë 24 orëve të fundit janë bërë 1.086 testime, ndërsa janë regjistruar 150 raste të reja me Kovid-19 në: Shkup – 93, Kumanovë – 7, Shtip – 3, Prilep – 4, Tetovë – 12,

Për një javë janë larguar 157 automjete të parkuara në mënyrë jo të rregullt në sipërfaqe publike

Për një javë janë larguar 157 automjete të parkuara në mënyrë jo të rregullt në sipërfaqe publike

Gjatë javës së kaluar me automjetin e posaçëm karrotrec janë larguar 157 automjete nga sipërfaqet publike.

Janë regjistruar 163 raste të reja të të infektuarve me Kovid-19, prej të cilave 70 në Shkup

Janë regjistruar 163 raste të reja të të infektuarve me Kovid-19, prej të cilave 70 në Shkup

Gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 163 raste të reja me Kovid-19, janë shëruar 40 pacientë, ndërsa kanë vdekur tre persona. Janë realizuar 1.074 testime, kumtojnë nga Ministria e Shëndetësisë.

Filipçe: Kërkohet formë juridike si të lirohen nga karantina dhe vetizolimi personat që ditëve të fundit kanë hyrë në vend

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe thotë se vendimi qeveritar për hapjen e kufijve është sjell për shumë arsye, së pari që R0 faktori për bartjen e virusit disa ditë ka qenë në editim, se një pjesë shumë e vogël e...

Janë regjistruar 153 raste të reja me Kovid-19, janë shëruar 75 pacientë, kanë vdekur gjashtë

Janë regjistruar 153 raste të reja me Kovid-19, janë shëruar 75 pacientë, kanë vdekur gjashtë

Gjatë 24 orëve të fundit janë bërë 1.279 teste, ndërsa janë regjistruar 153 raste të reja me Kovid-19 dhe atë në: Shkup – 66, Kumanovë – 13, Shtip – 13, Prilep – 2, Tetovë – 20, Strugë – 7, Manastir...

Për fundjavë deri në 35 gradë ndërsa javën e ardhshme deri në 38 gradë Celsius

Për fundjavë deri në 35 gradë ndërsa javën e ardhshme deri në 38 gradë Celsius

Deri të shtunën në orët e pasdites do të ketë shi të rrëmbyeshëm, vetëtima dhe erë të përforcuar ndërsa do të ketë kushte edhe për paraqitjen e izoluar të motit afatshkurtër, kumtoi DPHM.

MPB: 643 shkelje të masave mbrojtëse, izolohen 366 persona

MPB: 643 shkelje të masave mbrojtëse, izolohen 366 persona

Ministria e Punëve të Brendshme njofton se gjatë 24 orëve të fundit në mbarë vendin 366 personave u është dhënë vendim për izolim , derisa 125 të tjerë kanë nënshkruar vendim për vetizolim si pasojë e pandemisë Covid-19.

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.

Zaman Maqedoni