Freedom House: Demokracia në Maqedoni ka pësuar rënie

Freedom House: Demokracia në Maqedoni ka pësuar rënie

Freedom House ka publikuar një raport me emrin “Vendet në tranzicion 2016“, ku njëmbëdhjetë vende kanë shënuar rënie të demokracisë.

LD: Më 5 qershor nuk do të ketë zgjedhje

LD: Më 5 qershor nuk do të ketë zgjedhje

Lidhja Demokratike përmes një deklarate për mediat bën me dije se, "është mëse e qartë se më 5 qershor nuk do të ketë zgjedhje, për këtë Lidha Demokratike i fton të gjithë ministrat dhe zëvendësministrat, t’i tërheqin dorëheqjet e tyre...

MPB: Në incidentin me emigrantët lëndohen 23 pjesëtarë të policisë dhe ARM-së

MPB: Në incidentin me emigrantët lëndohen 23 pjesëtarë të policisë dhe ARM-së

Në trazirat e djeshme me emigrantët të cilët me dhunë tentuan të hyjnë në Maqedonia nga Greqia, janë lënduar 23 nëpunës të Maqedonisë prej të cilëve 14 policë dhe nëntë pjesëtarë të ARM-së si dhe janë dëmtuar tre automjete dhe...

Zaev kërcënon me publikimin e "bombave"

Zaev kërcënon me publikimin e "bombave"

Kryetari i opozitës Zoran Zaev ka kërcënuar se do të vazhdojë me publikimin e bombave, nëse ndodh që Prokuroria Speciale Publike (PSP) ta ndërpresë punën dhe materialet ia kthen sërish LSDM-së.

Bejli-Orav:Nevojiten ende shumë punë për zgjedhje të lira

Bejli-Orav:Nevojiten ende shumë punë për zgjedhje të lira

Liderët partiak kanë përgjegjësi para qytetarëve të tyre që ta kthejnë vendin e tyre në rrugën euro-atlantike, me implementimin e marrëveshjeve politike dhe prioriteteve urgjente reformuese, theksojnë ambasadorët e SHBA-së dhe të BE-së në Maqedoni, Xhes Bejli dhe Aivo orav...

Gruevski: Zgjedhje do ketë, Opozita ka frikë nga humbja

Gruevski: Zgjedhje do ketë, Opozita ka frikë nga humbja

"Opozita nuk merr pjesë në zgjedhje sepse e di se do t’i humbasë". Kështu tha kryetari i VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski, në konferencën e sotme për shtyp pak pas asaj te liderit të LSDM-së, Zoran Zaev.

Zaev thirrje për front qytetar: Ose Gruevski, ose Maqedonia

Zaev thirrje për front qytetar: Ose Gruevski, ose Maqedonia

Zaev ka bërë thirrje për front të përbashkët të gjithë qytetarëve të Maqedonisë, duke thënë se nuk do të heqin dorë nga rruga që e nxjerr vendin nga kriza.

DREJTORI I “JAHJA KEMAL” MUAMET BAÇE VIZITON TEARCËN

DREJTORI I “JAHJA KEMAL” MUHAMET BAHÇE VIZITON TEARCËN

Drejtori gjeneral i kolegjit “Jahja Kemal” në Maqedoni z.Muhamet Bahçe me stafin e tij sot qëndroi për vizitë në komunën e Tearcës, ku u takua me kryetarin Isen Asani dhe me stafin e tij.

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.

Zaman Maqedoni