Janë konfirmuar 162 raste të reja me Kovid – 19, kanë vdekur nëntë ndërsa janë shëruar pesë pacientë

Janë konfirmuar 162 raste të reja me Kovid – 19, kanë vdekur nëntë ndërsa janë shëruar pesë pacientë

Në 24 orët e kaluara janë bërë 778 testime ndërsa janë regjistruar 162 raste të reja me Kovid-19 në: Shkup-92, Kumanovë-3, Dibër-5, Shtip-1, Prilep-2, Tetovë-32, Strugë-3, Ohër-4, Gostivar-2, Gjevgjeli-1, Strumicë-1, Kriva Pallankë-1, Shën Nikollë-1, Resnjë-14. Instituti për Shëndet Publik sot...

Filipçe: 16 infermiere janë në izolim për shkak të rrezikut nga Covid-19

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe, gjatë vizitës së tij sot në Strumicë, tha se 16 infermiere nga Klinika e Gjinekologjisë në Shkup janë në izolim për shkak të rrezikut nga Covid-19.

Konfirmohen 196 raste të reja të KOVID- 19, tetë të vdekur dhe 11 të shëruar

Konfirmohen 196 raste të reja të KOVID- 19, tetë të vdekur dhe 11 të shëruar

Në 24 orët e fundit janë konfirmuar 196 raste të reja të KOVID-19, tetë të vdekur dhe 11 persona të shëruar. Nga personat e sapoinfektuar 90 janë në Shkup, pas së cilit pasojnë Kumanova – 17, Shtipi-5, Prilepi-1, Tetova-45, Struga-8,

Dalja nga shteti vetëm me deklaratë të nënshkruar, për të hyrë nevojitet test për Covid-19

Dalja nga shteti vetëm me deklaratë të nënshkruar, për të hyrë nevojitet test për Covid-19

Shtetasit e Republikës së Maqedonisë së Veriut mund të kalojnë vendkalimet kufitare për dalje nga Maqedonia e Veriut vetëm nëse firmosin deklaratë të lëshuar nga Ministria e Brendshme në vendkalim. Me firmosjen e deklaratës, çdo shtetas merr përsipër të mos...

Dy viktima dhe 164 raste të reja me Covid-19, shërohen 12 pacientë

Dy viktima dhe 164 raste të reja me Covid-19, shërohen 12 pacientë

Sipas statistikave të deritanishme nga 1045 testime të realizuara gjatë 24 orëve të fundit, 164 kanë rezultuar pozitiv me Covid-19.

Spasovski: Data e zgjedhjeve është punë e kryer për Qeverinë

Spasovski: Data e zgjedhjeve është punë e kryer për Qeverinë

Data përmbajtjen e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare është temë e kryer për Qeverinë, tha kryeministri teknik Oliver Spasovski përmes rrjetit sociale Facebook.

Popovski: Kemi detyrë të përbashkët që informatat e vërteta të arrijnë tek secili qytetar

Popovski: Kemi detyrë të përbashkët që informatat e vërteta të arrijnë tek secili qytetar

Dekreti i Qeverisë me fuqi ligjore për subvencionimin e kontributeve nga sigurimi i detyrueshëm social i të punësuarve në mediume e konfirmon përcaktimin e saj se ata janë një nga shtyllat e politikave të saja për mbështetje të mediumeve dhe...

MPB: 1022 shkelje të masave mbrojtëse, 231 persona në izolim

MPB: 1022 shkelje të masave mbrojtëse, 231 persona në izolim

Ministria e Punëve të Brendshme njofton se gjatë 24 orëve të fundit në mbarë vendin 231 personave u është dhënë vendim për izolim , derisa 161 të tjerë kanë nënshkruar vendim për vetizolim.

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.

Zaman Maqedoni