Dëmtohen tribunat dhe digjen ulset në stadiumin e Çairit

Një akt i shëmtuar ka ndodhur në stadiumin e rikonstrukturuar të Shkupit, teksa disa persona kanë shkatërruar një pjesë të tribunave, ndërsa nuk kanë lënë pa dëmtuar edhe kabinën e dedikuar për gazetarët.

Sakaq, keqbërësit nuk janë kursyer me stolat...

“Don’t Look Up”, filmi i tretë më i shikuari në Netflix

Filmi “Don’t Look Up” me protagonist Leonardo DiCaprio e Jennifer Lawrence

Çdo fundjavë Netflix publikon listën me filmat e shfaqjet televizive më të popullarizuara, bazuar në orët që janë shikuar gjatë javës së fundit.

Iu deshën vetëm dhjetë ditë për...

Shkupi qyteti i dytë në botë me ajër më të ndotur

Shkupi sot është qyteti i dytë më i ndotur në botë, në listën e air visual. Para tij është vetëm Daka në Bangladesh.

Të dhënat nga stacionet matëse të cilësisë së ajrit të Ministrisë së Mjedisit, tregojnë se Shkupi dhe...

MSH: 33 raste të reja me “Omicron”, tre me fluron

MSH-ja njofton se në Laboratorin për virusologji të ISHP-së janë bërë analiza për detektimin e llojit “Omicron” të virusit SARS CoV2.

Nga 56 mostrat e përpunuara pozitive, 33 kanë rezultuar pozitiv me variantin Omicron apo 59% nga mostrat pozitive.

Ky...

Prej nesër shi dhe më ftohtë

Paradite do të ketë dukuri të mjegullës, ndërsa gjatë ditës moti do të jetë me diell, me vranësira të vogla mesatare, të cilat gjatë orëve të pasdites dhe të mbrëmjes gradualisht do të rriten. Do të fryjë erë e dobët...

Petkov pritet të vizitojë Maqedoninë e Veriut me 18 janar

Kryeministri i ri bullgar, Kiril Petkov me shumë gjasë do të vizitojë Maqedoninë e Veriut me 18 janar. Këtë e deklaroi vet kreu i ekzekutivit bullgar në një intervistë për TV Blumberg.

Ai thotë se me mandatari për formimin e...

Chelsea fiton ndeshje e parë ndaj Tottenham në gjysmëfinale të EFL Cup

Chelsea ka fituar në ‘Stamford Bridge’ ndaj Tottenham me rezultat 2-0 në kuadër të gjysmëfinales të EFL Cup.

Ndeshja nisi me vendasit në sulm, që krijuan rastet e para, ku për rredhjojë erdhi edhe goli.Zhvillohej minuta e pestë e ndeshjes,

Detektohet rasti i parë me “Fluron” në Maqedoni

Nga Ministria e Shëndetësisë, informojnë se është detektuar rasti i parë me “Fluron” në Maqedoninë e Veriut. Siç bëjnë të ditur nga Ministria e Shëndetësisë, rasti është detektuar te një 26 vjeçar nga Zajazi.

Sipas anketës epidemiologjike, pacienti me bashkëinfeksion...

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.

Zaman Maqedoni