BDI nuk merr pjesë në zgjedhje pa LSDM

BDI nuk merr pjesë në zgjedhje pa LSDM

Bujar Osmani, në Programin 200 të Alsat M, ka thënë se BDI nuk do të shkojë në zgjedhje nëse në proces nuk marrin pjesë të gjitha subjektet politike.

Presidenti dhe shumë politikan nga Maqedonia së shpejti në listën e zezë të SHBA-ve!

Presidenti dhe shumë politikan nga Maqedonia së shpejti në listën e zezë të SHBA-ve!

Burime shumë të afërta nga Bashkimi Europian, për MIA konfirmojnë se në bashkëpunim me Departamentin e Shtetit të SHBA-së bëhet fjalë për të ashtuquajturën "lista e zezë" ku, gjoja, do të ishte presidenti i Maqedonisë Gjorgje Ivanov dhe disa nga...

KSHZ: Po grumbullohen nënshkrimet për kandidatë të pavarur për deputetë

KSHZ: Po grumbullohen nënshkrimet për kandidatë të pavarur për deputetë

Në ueb faqen zyrtare të Komisionit shtetëror zgjedhor (KSHZ) ditëve të fundit është publikuar Formulari, në të cilin qytetarët e interesuar mund të grumbullojnë nënshkrime për kandidatë për deputetë në zgjedhjet e parakohshme. Ndërkohë afati për grumbullim të nënshkrimeve para...

Hovit: Maqedonia gjendet në gjendje të rrezikshme

Hovit: Maqedonia gjendet në gjendje të rrezikshme

Eurodeputeti dhe njëri nga ndërmjetësuesit e Marrëveshjes së Përzhinos, Riçard Hovit, në një intervistë ekskluzive për “Meta” ka deklaruar se përgjegjësia për të ardhmen e Maqedonisë është te politikanët, gjithashtu ai tha se vendi është në gjendje labile dhe të...

Financial Times: Politikanët e Maqedonisë mund të futen në listën e zezë të Shengenit

Financial Times: Politikanët e Maqedonisë mund të futen në listën e zezë të Shengenit

Gazeta amerikane "The Financial Time" ka shkruar se Bashkimi Europian po mendon të marrë masa kundër politikanëve në Maqedoni.

Shqiptarët në Shkup Protestuan në mënyrë të qetë dhe demokratike

Shqiptarët në Shkup Protestuan në mënyrë të qetë dhe demokratike

Me moton “Ndal”, protestuesit marshuan nga bulevardit pranë Bit Pazarit deri tek Kuvendit.

PSP: Gruevski ia rrënoi objektin Canovskit, ishte kundërshtar politik i VMRO-së

PSP: Gruevski ia rrënoi objektin Canovskit, ishte kundërshtar politik i VMRO-së

Fetai trondit Maqedoninë: Dikush dëshiron të ma likuidojë familjen

Brukseli: Anullimi i takimit të Vjenës, pasoja serioze për Maqedoninë

Brukseli: Anullimi i takimit të Vjenës, pasoja serioze për Maqedoninë

Eurokomisari për zgjerim dhe politikë fqinjësore, Johanes Han, dhe eurodeputetët Ricard Hovit, Eduard Kukan dhe Ivo Vajgëll sot kanë shprehur keqardhje dhe shqetësim për nesër në Vjenë që nuk do të mbahet takimi i 4 liderëve nga Maqedonia me përfaqësuesit...

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.