Sotirova Buhova: Regjistrohen 40 klasterë të mëdha në shtet

Sotirova Buhova: Regjistrohen 40 klasterë të mëdha në shtet

Vendime personave pozitivë u  janë lëshuar në Çair, Gazi Babë, Aerodrom, Hasanbeg dhe Saraj. Anketat epidemiologjike tregojnë në klasterë të shumtë familjarë. Në periudhën nga 24 majit e këtej, gjegjësisht kur filloi relaksimi i masave në mënyrë evidente po rritet...

Ministria e Shëndetësise: E kemi mobilizuar të gjithë sistemin shëndetësor

Ministria e Shëndetësise: E kemi mobilizuar të gjithë sistemin shëndetësor

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoni informon se kapacitetet në Klinikën për Sëmundje Infektive dhe Spitalin e Përgjithshëm “8 Shtatori”, janë forcuar me kuadër mjekësor, me qëllim të menaxhimit më të mirë me coronavirusin.

Pendarovski: Virusi për fat të keq do të jetë realiteti ynë

Pendarovski: Virusi për fat të keq do të jetë realiteti ynë

Presidenti Stevo Pendarovski në ‘Facebook’ në lidhje me coronavirusin, shkroi se përderisa ekspertët shëndetësorë nuk gjejnë vaksinë kundër COVID-19, virusi për fat të keq do të jetë realiteti ynë.

Filipçe: Rritje të numrit të të infektuarve me Kovid-19 kanë edhe vendet e rajonit

Rritje të numrit të të infektuarve të ri me koronavirus shënojnë edhe vendet e rajonit tonë. Kulm të numrit të ri të të infektuarve nga fillimi i pandemisë dje kishte edhe Bullgaria – 112, Shqipëria -62, Kosova- 141, Bosnja e...

Njëqind e nëntëdhjetë e tre raste të reja të të infektuarve, 43 të shëruar, nëntë viktima

Njëqind e nëntëdhjetë e tre raste të reja të të infektuarve, 43 të shëruar, nëntë viktima

Njëqind e nëntëdhjetë e tre raste të të infektuarve me Kovid-19 janë regjistruar në 24 orët e fundit. Siç kumtoi Ministria e Shëndetësisë, janë kryer 1,391 testime, ndërsa raste e reja me infektime, shumica janë në Shkup, 140. Në Kumanovë...

Çairi ka 306 raste aktive, vijojnë Aerodromi, Gazi Baba, Qendra, Buteli dhe Karposhi

Çairi ka 306 raste aktive, vijojnë Aerodromi, Gazi Baba, Qendra, Buteli dhe Karposhi

Nga 193 rastet e reja të regjistruara me Kovid-19 në vend, konform të dhënave të sotme të Institutit për Shëndet Publik, 140 janë nga Shkupi, me çfarë numri i përgjithshëm i të sëmurëve në qytet ka mbërritur në 2.137, ndërsa...

Tetë viktima dhe 134 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni

Tetë viktima dhe 134 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut informon se në 24 orët e fundit janë bërë 1173 testime për coronavirus, ndërsa 134 raste kanë rezultuar pozitiv.

Në izolim edhe 860 persona, 199 në vetizolim, ndërsa 559 nuk kanë mbajtur maska

Në izolim edhe 860 persona, 199 në vetizolim, ndërsa 559 nuk kanë mbajtur maska

Gjatë 24 orëve të kaluara janë lëshuar vendime për izolim të 860 personave, ndërsa 199 persona kanë nënshkruar deklarata për vetizolim në territorin e Republikës së Maqedonisë së Veriut, informojnë nga Ministria e Punëve të Brendshme.

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.

Zaman Maqedoni