Njëzet e dy raste të reja me Kovid-19, shërohen 64 pacientë

Njëzet e dy raste të reja me Kovid-19, shërohen 64 pacientë

Instituti për Shëndet publik sot regjistroi 64 pacientë të shëruar, në Shkup-17, Kumanovë-9, Prilep-12, Tetovë-3, Strugë-12, Ohër-9, Gostivar-1 dhe Kërçovë-1.

MSH: Shpërndahet e-mail i rrejshëm në emër të Ministrisë së Shëndetësisë

MSH: Shpërndahet e-mail i rrejshëm në emër të Ministrisë së Shëndetësisë

Ministria e Shëndetësisë informon se një e-mail mesazh po shpërndahet në mesin e qytetarëve me përmbajtje të pavërteta e që po dërgohet nga një adresë e rreme që i ngjan asaj të Ministrisë së Shëndetësisë.

Sot diskutohet për lehtësimin e masave

Sot diskutohet për lehtësimin e masave

Trendi i rasteve të reja me Kovid-19, numri i të cilëve dje arriti 20, ndërsa pardje në 36, do të shqyrtohet sot në takimin e Komisionit të Sëmundjeve Infektive, pas të cilës do të jepen rekomandime të reja deri te...

Regjistrohet tërmet në Ohër dhe Strugë

Regjistrohet tërmet në Ohër dhe Strugë

Një tërmet me intensitet prej tre deri në katër shkallë sipas shkallës makroseizmike evropiane është ndjerë këtë mëngjes rreth orës 05:09 në rajonin e Ohrit dhe të Strugës.

Mosrespektimi i orës policore, arrestohen 22 persona

Mosrespektimi i orës policore, arrestohen 22 persona

Ministria e Punëve të Brendshme njofton se gjatë 24 orëve të fundit në territorin e Maqedonisë së Veriut 29 persona nuk kanë respektuar vendimin për kufizim të lëvizjes, respektivisht orën policore. Gjithsej 22 persona janë arrestuar, ndërsa për të tjerët...

Zaev: Të shfrytëzohet lehtësimi nga koronavirusi dhe stabilizimi i pandemisë dhe të shkohet në zgjedhje më 14 qershor

Të shfrytëzohet momenti i stabilizimit të koronavirusit dhe pandemisë dhe të shkohet në zgjedhje në mes të qershorit, më saktë më 14 qershor, është qëndrimi i përbashkët i koalicionit “Mundemi” që u formua në mbledhjen e sotme të kryetarëve të...

Janë evidentuar 20 raste të reja me Kovid-19, gjatë 24 orëve të kaluara janë shëruar 24 persona

Janë evidentuar 20 raste të reja me Kovid-19, gjatë 24 orëve të kaluara janë shëruar 24 persona

Njëzetë raste të reja të Kovid-19 dhe 24 të shëruar janë evidentuar gjatë 24 orëve të kaluara, informojnë nga Ministria e Shëndetësisë.

Osmani: BFI do të implementojë një sërë masash me hapjen e xhamive

Osmani: BFI do të implementojë një sërë masash me hapjen e xhamive

Koordinatori kryesor i shtabeve së krizave komunale dhe zëvendëskryeministri, Bujar Osmani gjatë vizitës së tij në Tetovë tha se me udhëheqësinë e Bashkësisë Fetare Islame kanë biseduar për zbatimin e masave për mbrojtjen e besimtarëve pas vendimit për hapjen e...

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.

Zaman Maqedoni