Moti sot me shi dhe erë

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë i ndryshueshëm, me vranësira dhe reshje të shiut. Gjithashtu do të fryjë erë nga drejtimi verior.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 1 deri 9 gradë celcius, ndërsa ato maksimale do...

Metodologjia e zgjerimit, optimizëm për marrjen e datës

Paralajmërimet se në janar Komisioni Evropian do ta prezantojë metodologjinë e re të zgjerimit dhe se në mars Maqedonisë së Veriut do t’i mundësohet të fillojë negociatat për anëtarësim rikthen optimizmin e ekspertëve. Zoran Neçev nga Instituti për demokraci “Societas...

Pendarovski sot mbledh Këshillin e Sigurisë

Në Kabinetin e presidentit Stevo Pendarovski sot do të mbahet seanca e dytë e Këshillit të Sigurimit.

“Në pjesën e parë të seancës, ku do të diskutohen çështjet aktuale në lidhje me sigurinë dhe mbrojtjen e Republikës, përveç anëtarëve të...

Hulumtim: Rritet besueshmëria e qytetarëve në polici

Numri i qytetarëve të kënaqur nga puna e policisë dukshëm është rritur në raport me rezultatet e vitit 2017 dhe arrijnë 55 për qind. Ndërkohë, besueshmëria e plotë në polici është 53 për qind. Kjo është rritje prej shtatë për...

Zaev: Vitin e ardhshëm pensionet do të rriten për 900 denar

Pensioni mesatar nga janari i vitit të ardhshëm është parashikuar në 15.500 denarë, ndërsa Qeveria për vitin 2020 në buxhet, i cili është në Parlament dhe këtyre ditëve duhet të miratohet, parashikon rritje prej 700 denarëve dhe harmonizim shtesë prej...

Nga Strasburgu mesazh për fillimin e bisedimeve para zgjedhjeve

Republika e Maqedonisë t’i fillojë bisedimet për anëtarësi në Bashkimin Evropian deri në anulim të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare kërkoi Komiteti i Përzier Parlamentar i Republikës së Maqedonisë së Veriut – Bashkimi Evropian. Kërkohet nga vendet-anëtare të angazhohen dhe merren...

Gjatë vikendit mot i ftohte dhe me shi

Moti sot do të jetë me vranësira dhe reshje të shiut. Nga pjesa jugore e vendit do të fryjë një erë e fortë, ndërsa do të ketë kushte për mjegulla nëpër lugina.

Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej zero...

Please publish modules in offcanvas position.