Hasani braktis koalicionin me VMRO-në

Hasani braktis koalicionin me VMRO-në

Deputeti i Partisë Demokratike të Turqve, Jusuf Hasani, sot në Parlament ka kumtuar se del nga koalicioni

"Për Maqedoni më të mirë" e udhëhequr nga VMRO-DPMNE-ja opozitare dhe në të ardhmen do të veprojë si deputet i pavarur

Hasani me shkrim sot e njoftoi kryetarin e Kuvendit Talat Xhaferi se do të veprojë si deputet i pavarur, e jo si deputet i koalicionit, duke i përfaqësuar të drejtat, vullnetin dhe votat e votuesve të tij.

e-max.it: your social media marketing partner

Please publish modules in offcanvas position.