LAJMI I FUNDIT: Arrihet marrëveshje Zaev-Kasami, mund të votohet ndryshimi i Kushtetutës

LAJMI I FUNDIT: Arrihet marrëveshje Zaev-Kasami, mund të votohet ndryshimi i Kushtetutës

Arrihet marrëveshja me Lëvizjes BESA të Bilall Kasamit dhe kryeministrit Zoran Zaev.

Në BESA konfirmojnë se palët janë dakorduar për amendamentet e propozuara, megjithëse pak më vonë do të bëhen publike detajet. Me këtë, edhe zyrtarisht është zhbllokuar procesi i miratimit të ndryshimeve kushtetuese të paraparë me Marrëveshjen e Prespës. /Koha.mk

e-max.it: your social media marketing partner

Please publish modules in offcanvas position.