Fushata për zgjedhjet presidenciale hyn në javën e dytë

Fushata për zgjedhjet presidenciale hyn në javën e dytë

Fushata për zgjedhjet presidenciale ka hyrë në javën e dytë. Kandidatët edhe sot vazhdojnë takimet dhe mitingjet me qytetarët, për të shpalosur programet e tyre zgjedhore.

Kandidati për president i radhitur i pari në listen zgjedhore, Blerim Reka, i përkrahur nga ASH dhe BESA do të zhvillojë tubim në Tearcë. Kandidatja e VMRO-DPMNE, Gordana Siljanovska do të mbajë tubime në Makedonski Brod. Ndërsa, kandidati i LSDM dhe koalicionit, Stevo Pendarovski do të takojë qytetarët e komunave të Shkupit si Butel, Shuto Orizarë, Çucer Sandevë dhe vendbanime tjera të Shkupit.

Please publish modules in offcanvas position.