Pendarovski: Gjermania mbështet integrimin e Maqedonisë së Veriut në NATO dhe BE

Presidenti i Maqedonisë së Veriut Stevo Pendarovski, në kuadër të vizitës zyrtare në Gjermani, sot në Berlin ka realizuar takim me presidentin e Gjermanisë, Franc-Walter Steinmeier.

Siç njoftojnë nga kabineti i Pendarovskit, në takim janë këmbyer mendime për marrëdhëniet dypalëshe mes Maqedonisë dhe Gjermanisë, gjendjen në rajon, si dhe aspiratat e Maqedonisë së Veriut për anëtarësim në BE dhe NATO

Please publish modules in offcanvas position.