PSP: Katica Janeva, jep dorëheqje

Kryeprokurorja speciale Katica Janeva, përmes një kumtese për media ka njoftuar se ka dhënë dorëheqje nga posti i drejtueses së Prokurorisë Speciale Publike (PSP). Ajo thotë se nuk do të lejojë që emri i saj të përdoret si alibi për fatin e PSP-së dhe eurointegrimet e vendit. Dorëheqja vjen ne te njejten kohe kur kryeministri zaev, ftoi lideret politik ne takim per te vendosur edhe per fatin e PSP