Eurokomisari Han javën tjetër viziton Shkupin

Komisioneri i njohur i Bashkimit Evropian, Johanes Han javën e ardhëshme pritet të mbërrijë në Shkup për një vizitë zyrtare, pas tensioneve politike dhe mungesës së dialogut politik. Vizita do të ketë karakter rajonal dhe do të fokusohet edhe për dialogun Prishtinë – Beograd, pasi që Han pritet të vizitojë edhe këto dy vende.

Please publish modules in offcanvas position.