Sot mot i nxehtë me temperatura deri në 36 gradë Celsius

Moti sot do të jetë me diell dhe shumë i nxehtë, me vranësira të vogla deri mesatare. Temperatura maksimale do të arrijë deri 38 gradë Celsius ndërsa indeksi UV do të jetë 9. Në Shkup moti do të jetë i ngjashëm. Temperatura e mëngjesit do të arrijë deri 17 gradë, ndërsa e ditës deri 36 gradë Celsius. Ditëve në vijim pritet të ketë kushte për reshje lokale të shiut. Temperaturat ditore do të ulen për disa gradë.

Please publish modules in offcanvas position.