Jovevski: Incizimet e “La Verita” nuk kanë dalë nga Prokuroria

Prokurori shtetëror, Lubomir Jovevski thekson se incizimi që u publikua sot nga gazeta italiane “La Verita” ,në të cilën shihet se si të dyshuarit në rastin “Reket”, Bojan Jovanovski- Boki 13 dhe Zoran Mileski- Zoki Kiçeec marrin para nga biznesmeni Orce Kamçev, nuk burojnë nga Prokuroria.

“Unë mund t’ju them se incizimet e publikuara në gazetën italiane nuk janë nga Zyra e Prokurorisë” tha Joveski për “Nezavisen”.

Jovevski ashtu sikur  prokurorja që merret me rastin “Reket”, Villma Ruskovska aktualisht janë në pushime jashtë shtetit.