Liga e Kampionëve: Napoli mposht kampionët, Barcelona ngec në Dortmund

Uefa Champions League dhuroi sot emocione pafund në ndeshjet e para të fazës së grupeve. Barcelona u ndal në barazim pa gola ndaj Dortmund në ndeshjen e luajtur në Gjermani.

Napoli u mori hak nga kampionëve në fuqi, Liverpool duke i mundur me rezultatin 2-0. Mertens me penallti në minutën e 82 dhe Llorente në minutën e 92 vulosën fitoren për ekipin e drejtuar nga Ancheloti.

Edhe Chelsea pësoi humbje  në shtëpi me rezultatin 1-0 përballë Valencias.