Pendarovski-Luigi Di Maio: Mbështetje nga Italia për në Bashkimin Evropian dhe NATO

Italia e mbështet Maqedoninë e Veriut në integrimin në saj në NATO dhe BE. Dy vendet kanë marrëdhënie miqësore tradicionale, me kuptim dhe besim të lartë si dhe dialog të shkëlqyer politike. Ky është konstatimi i takimit të sotëm të kryetarit Stevo Pendarovski me shefin e diplomacisë italiania, Luigi Di Maio, i cili ndodhet për vizitë zyrtare në vend.

“Kryetari Pendarovski falënderoi për përkrahjen e pa-rezervë që vazhdimit e jep Italia për Maqedoninë e Veriut, në kuadër të integrimeve euroatlantike dhe falënderoi për ratifikimin e Protokollit për anëtarësimin e vendit në NATo në Kuvendin italian”, njoftojnë nga kabineti i kryetarit.

Please publish modules in offcanvas position.