Shkup, era e fuqishme shkakton dëme materiale

Deri në orët e hershme të mëngjesit, ekipet e Qytetit të Shkupit i kanë sanuar dëmet e shkaktuara nga era, e cila mbrëmë ka fryrë me shpejtësi prej 70 kilometrave në orë.

Kryetari i Qytetit të Shkupit, Petre Shilegov, i cili dje në profilin e tij në Fejsbuk njoftoi për sanimin e dëmeve, mëngjesin e sotëm shprehu mirënjohje deri te shërbimet e qytetit.

Më e goditur ishte Komuna Karposh ku ka pasur pemë të çrrënjosura dhe konstruksione të çatisë në disa ndërtesa. Në terren ka qenë edhe kryetari i komunës, Stefan Bogoev. 

На терен сме. Се санираат при

Please publish modules in offcanvas position.