Kovid 19 : 1 i vdekur, 141 raste të reja, shërohen 94 pacientë

Kovid 19 : 1 i vdekur, 141 raste të reja, shërohen 94 pacientë

Ministria e Shëndetësisë, informoi se gjatë 24 orëve të fundit nga 1559 testime të realizuara për të dyshuar të prekur me Covid-19 me të cilën 141 persona kanë rezultuar pozitivë me virusin korona.

Shkup-51, Kumanovë-12, Shtip-6, Prilep-6, Tetovë-2, Strugë-2, Veles-2, Manastir-5, Strumicë-10, Kriva Pallankë-2, Koçan-5, Probishtip-1, Vallandovë-3, Vinicë-3, Dellçevë-2, Sveti Nikollë-8, Kërçovë-2, Resnjë-2 dhe Negotinë-2.

Nërkaq një pacient nga Shkupi e ka humbur betejën me virusin korona gjatë 24 orëve të fundit