640 raste, 12 viktima dhe 143 të shëuar nga Covid-19

640 raste, 12 viktima dhe 143 të shëuar nga Covid-19

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se brenda 24 orëve janë bërë 2634 testime, ndërsa janë regjistruar 640 raste të reja me Covid-19.

Instituti për Shëndet Publik ka regjistruar 143 të shëruar.

Ndërkohë si pasojë e Covid-19 kanë ndërruar jetë 12 persona.