554 raste të reja me COVID-19 dhe 8 viktima

554 raste të reja me COVID-19 dhe 8 viktima

Në 24 orët e fundit janë kryer 3 477 testime dhe janë shënuar 554 raste të reja me COVID-19. Po ashtu gjatë 24 orëve të fundit kanë ndërruar jetë 8 persona. Instituti i Shëndetit Publik njofton se janë shëruar edhe 210 pacientë.

Deri tani në vendin tonë janë kryer 516 169 teste të dyshuara për COVID-19 që nga fillimin i pandemisë, janë infektuar 101 762 ku 90 895 janë shëruar dhe 3 119 kanë ndërruar jetë. Numri aktual i rasteve aktive është.