Moti sot me diell, pasdite vranësira

Moti sot  do të jetë me diell dhe vranësira mesatare. Në pjesën jugore të vendit do të ketë rritje të lagështisë.

Gjithashtu do të fryjë erë e lehtë nga drejtimi juglindor. Ndërsa në fund të ditës do të ketë reshje të shiut.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej -2 deri 7 gradë celcius, ndërsa ato maksimale do të jenë në interval prej 10 deri 15 gradë celcius.

Gjatë ditëve të ardhshme, moti do të jetë me diell, ndërsa do të ketë edhe reshje të shiut