Moti kryesisht me diell dhe temperatura të ulëta

Moti sot do të jetë kryesisht me diell dhe me erë të lehtë nga drejtimi veriorë. Temperatura e mëngjesit varojnë nga minus gjashtë deri në një gradë Celsius, ndërsa temperaturat maksimale do të arrijnë nga tetë deri në 17 gradë Celsius. Në Shkup pritet mot kryesisht me diell, vranësira dhe erë të dobët. Temperatura e mëngjesit do të bie në minus tre, ndërsa temperatura maksimale do të arrijë 14 gradë Celsius. Sipas Institutit Hidrometeorologjike, kemi një periudhë të qëndrueshëm të motit, me rritje graduale të temperaturave ditore. Temperaturat e mëngjesit në dy ditët e ardhshme në shumë vende do të jenë negative dhe nën mesataren për këtë periudhë të vitit.