Filipçe: RO faktori ka rënë nën 1, mbetemi të kujdesshëm

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe përmes një postimi në rrjetet sociale ka njoftuar se këtë mëngjes ka pasur takim të rregullt me ​​drejtorët e klinikave dhe kovid-qendrave në Shkup, pas çka është njoftuar se numri i personave të shtrirë në spitale ka shënuar rënie, transmeton Alsat. Sipas ministrit Filipçe, rënie ka shënuar edhe  faktori i infeksionit të virusit korona (RO faktori).