Sekuestrohen bimë narkotike në Tearcë të Tetovës

Ministria e Punëve të Brendshme njofton se gjatë ditës së djeshme në Tearcë të Tetovës janë kapur 100 rrënjë të uzinës së kanabisit, transmeton Alsat. Bimët narkotike janë gjetur në vendin e quajtur “Llapuf”.“Sipas pronarit të arës S.U. (67) nga Tearca e Tetovës, këto ara nuk janë punuar dhe kultivuar për disa vjet me radhë. Po merren masa për zbardhjen e rastit”, thuhet në njoftimin e MPB-së.