Elliott lëshon një mesazh pas lëndimit horror që pësoi ndaj Leeds Unitedit

Harvey Elliott ka lëshuar një deklaratë në mediat sociale pasi pësoi një thyerje të këmbës kundër Leeds United.

Talenti 18-vjeçar mbeti i shtrirë në fushë gjatë pjesës së dytë në takimin që The Reds e fituan 3-0, pas një sfide nga Pascal Struijk, i cili mori një karton të kuq direkt.

Jurgen Klopp ishte i zemëruar me ndërhyrjen pasi shokët e skuadrës së Elliott dukeshin të shqetësuar, përfshirë Mohamed Salahun.

Mesfushori i ri që atëherë ka reaguar ndaj dëmtimit të tmerrshëm, duke shkuar në mediat sociale se ai është në gjendje të mirë dhe ka falënderuar për mesazhet e pranuara.