Ndodh njëra nga vjedhjet më të mëdha në histori të futbollit

Po konsiderohet si njëra nga vjedhjet më të mëdha në histori të futbollit.

Ndeshja mes Ipswich Town dhe Sheffield Wednesday ka përfunduar me rezultat të barabartë 1-1.

Mysafirët ishin në epërsi nga pjesa e parë me golin e shënuar nga mesfushori Adeniran.

Por goli i barazimit për skuadrën e Bersant Celinës, Ipswich Town erdhi në minutën e fundit të ndeshjes.

Ipswich ishte në sulm, derisa harkimin në zonë arriti ta kontrolloj portieri Bailey Peacock-Farrell.

Por sulmuesi i vendasve, Macauley Bonne qëndroi fillimisht jashtë vijës fundore, për të pritur që portieri i mysafirëve të lëshoj topin në tokë.