Moti me reshje shiu, borë nëpër male

Moti në gjithë vendin do të jetë me vranësira dhe reshje të kohëpaskohshme të shiut. Kah fundi i ditës në viset më të larta malore reshjet do të kalojnë në të dëborës. Do të fryj dhe erë mesatare nga drejtimi jugor.Deri në fund të ditës në malet mbi 1,500 metra lartësi mbidetare, reshjet do të kalojnë në borë. Do të fryjë erë mesatare nga drejtimi jugor. Temperatura e mëngjesit do të jetë në interval prej 5 deri në 9 gradë, ndërsa maksimalja prej 9 deri në 16 gradë Celsius.