Moti sot i ndryshueshëm, pas dite me shi

Gjatë ditës së sotme do të mbaj mot me vranësira të ndryshueshme, në më shumë vende me reshje të shiut dhe bubullima. Në disa vende reshjet do të jenë në formë të motit të ligë, me reshje intensive, bubullima, erë të fuqishme dhe kushte për paraqitje të breshrit. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 15 deri në 22, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 29 deri në 36 gradë. Në Shkup dhe rrethinë do të mbaj mot i ngjashëm, me vranësira të ndryshueshme dhe reshje të rrëmbyeshme të shiut të shoqëruara me bubullima dhe erë të fuqishme. Në disa pjesë të luginës do të ketë kushte për paraqitje të motit të ligë. Temperatura minimale do të ulet në 19, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 33 gradë Celsiusë.