3 viktima dhe 521 raste të reja me Kovid-19

3 viktima dhe 521 raste të reja me Kovid-19

Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 1.231 teste prej të cilave 521 kanë rezultuar pozitiv ndaj Kovid-19.

Prej tyre: Shkup 201, Manastir 36, Kumanovë 28, Ohër 27, Kavadar 23, Veles 19, Koçanë 17…Ndërkohë sipas Institutit të Shëndetit Publik janë regjistruar dhe 485 pacientë të shëruar dhe 3 viktima.