A duhet ta zëvendësoni kafen e mëngjesit me çaj? Cili është mendimi juaj?

A duhet ta zëvendësoni kafen e mëngjesit me çaj? Cili është mendimi juaj?

Është zakon i shumë njerëzve që ta nisin ditën me një filxhan kafe, por fakti është se kjo nuk është tamam mënyra më e mirë kur bëhet fjalë për shëndetin, shkruan Business Insider.

Dëmet që shkakton përdorimi i freskueses për shëndetin

Dëmet që shkakton përdorimi i freskueses për shëndetin

Freskuesja është një pajisje shpëtimtare për ata që nuk kanë mundësi të përballojnë një kondicioner.

Rreziqet që shkakton vapa e madhe te njerëzit me sëmundje të zemrës

Rreziqet që shkakton vapa e madhe te njerëzit me sëmundje të zemrës

Luhatjet e motit duket se kanë përfunduar duke i lënë vendin temperaturave përvëluese.

Arsyet se pse në verë ndihemi më të lodhur, më të acaruar dhe kemi më pak oreks

Arsyet se pse në verë ndihemi më të lodhur, më të acaruar dhe kemi më pak oreks

Në këtë periudhë të vitit, të gjithë ndihemi pak si të këputur, më të zbrazur nga energjitë dhe më të acaruar se zakonisht. Ndoshta keni vënë re se edhe kolegu ose kolegia ka të njëjtin problem.

Tre ushqime që përmbajnë më shumë kalcium se qumështi

Tre ushqime që përmbajnë më shumë kalcium se qumështi

Kalciumi është minerali që gjendet me shumicë në organizëm, si përbërës i kockave dhe dhëmbëve, ndërsa në të njëjtën kohë është shumë i rëndësishëm për funksionimin e zemrës, muskujve dhe trurit.

Zbulimi i ri tregon ‘mosfunksionimin’ në trup që është i pranishëm një vit pas infektimit me COVID-19

Zbulimi i ri tregon ‘mosfunksionimin’ në trup që është i pranishëm një vit pas infektimit me COVID-19

Ndërsa numri i personave që kanë simptoma afatgjata të COVID-19 vazhdon të rritet, shkencëtarët dhe mjekët po punojnë për të kuptuar pse po ndodh kjo.

Gratë kanë dy herë më shumë gjasa të vuajnë nga dhimbjet e kokës sesa burrat

Gratë kanë dy herë më shumë gjasa të vuajnë nga dhimbjet e kokës sesa burrat

Studiuesit kanë zbuluar se gratë kanë më tepër gjasa sesa burrat të vuajnë nga dhimbja e kokës.

Çfarë do të ndodhë me trupin tuaj nëse hani çdo ditë arra?

Çfarë do të ndodhë me trupin tuaj nëse hani çdo ditë arra?

Të vogla por të fuqishme, ato janë plot me yndyrna të shëndetshme, proteina dhe fibra.

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.