Ky është shurupi që ju mban larg nga virozat

Ky është shurupi që ju mban larg nga virozat

Virozat si gripi apo dhe ftohjet e lehta janë gjëja më normale në këto kohë të këqija, por sado normale të jenë në këto kohë askush nuk dëshiron t’i kalojë ato.

I ftohti ju ndihmon të bini në peshë

I ftohti ju ndihmon të bini në peshë

Edhe pse keni ftohtë shumë në këto ditë dimri, mos u shqetësoni sepse edhe kjo e ka një të mirë.

A mund të pihen bashkë paracetamoli dhe ibuprofeni?

A mund të pihen bashkë paracetamoli dhe ibuprofeni?

Ibuprofeni dhe paracetamoli janë të dyja kundër dhimbjeve, dhe mund të merren në çdo farmaci.

BBC: Përse flemë?

BBC: Përse flemë?

Është e habitshme të mendosh sesi ne e shpenzojmë kohën e jetës sonë.

Frika nga gabimi

Frika nga gabimi

Çfarë është gabimi? Injorancë, bërja e diçkaje keq, budallallëk, mungesë aftësie? Nëse kur flasim për gabimin ju vijnë në mendje përkufizime të tilla, atëherë ose do të bëni edhe më shumë gabime ose do të burgosni veten për të mos...

Çokollata e zezë, mbrojtësja e lëkurës gjatë ditëve të dimrit

Çokollata e zezë, mbrojtësja e lëkurës gjatë ditëve të dimrit

Ditët e ftohta të dimrit duket sikur kanë trokitur, ndaj duhen marrë masat për të mos u prekur nga pasojat që mund të sjellin.

Mungesa E Qumështit Të Nënës Dobëson Gjakun

Mungesa E Qumështit Të Nënës Dobëson Gjakun

Vallë a e kam djalin me gjak të dobët?

Hudhra, kuruesja e disa sëmundjeve

Hudhra, kuruesja e disa sëmundjeve

Hudhra edhe pse një perim i vogël është një nga më të shëndetshme.

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.

Zaman Maqedoni